rnk1704

Laikā no 13.martā līdz 16.jūnijam Rankas mūžizglītības centrā tiek organizēta pieaugušo neformālās izglītības programma “Šūšanas kursi iesācējiem un lietpratējiem”. Programma paredz apgūt apģērba konstruēšanas un modelēšanas pamatus, noņemt mērus, gatavot piegrieztnes, sagatavošanu pielaikošanai un citas lietas. Kursantēm ir iespēja apgūt arī apģērba remonta prasmes. Uz šūšanas kursiem ir pieteikušies cilvēki ar dažādām prasmēm- gan tādi, kam šūšana jāsāk no pašiem pamatiem, gan pamatprasmes apguvuši.

Kursu vadītāja Dzintra: ”Tā kā tik ļoti atšķiras šūšanas prasmes, nolēmu grupu sadalīt, jo katram iesācējiem jāvelta liela uzmanība, bet lietpratēji nāk uz konsultācijām kā labāk un pareizāk kāda operācija darāma. Iesācēji ir ļoti centīgi. Man prieks.”

Iesācēja Dace: ”Esmu ļoti priecīga par iespēju iemācīties šūt. Ģimenē ir mazi bērni un iegūtās šūšanas prasmes palīdzēs ietaupīt ģimenes budžetu. Esmu ļoti motivēta iemācīties šūt. Arī šujmašīnu esmu nopirkusi.”

Lietpratēja Lienīte: “Šūšanu kādreiz esmu mācījusies. Pamatprasmes apguvusi. Pašlaik vēlos iemācīties pāršūt, remontēt apģērbu, kas ir svarīgi. Jāatzīst, ka pāršūšana ir sarežģītāka, bet bieži vien ģimenē vajadzīgāka par šūšanu.”

Kursu noslēgumā paredzēta darbu izstāde. Lai veicas kursantēm!

AttēlsPieaugušo neformālās izglītības programma “Šūšanas kursi iesācējiem un lietpratējiem” tiek realizēta ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu 442,57 EUR. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

Rankas mūžizglītības centra vadītāja Laima Braše