27.un 28.maijā Druvienas pamatskolas Amatu centrā norisinājās pieaugušo neformālās izglītības programmas ” Maizes cepšanas un siera vārīšanas darbnīca” apmācības. Šīs nodarbības sniedza iespēju apgūt prasmi ātrā siera pagatavošanā, saldskābmaizes cepšanā un koka darba piederumu izgatavošanā pie vietējiem meistariem Ineses Zvejnieces un Viktora Černoglazova. 10 dalībnieces no dažādiem Gulbenes novada pagastiem – Druvienas, Lizuma, Tirzas, Lejasciema, Rankas, divās dienās apguva jaunas amatu prasmes, ko turpmāk noteikti izmantos savā ikdienas saimniekošanā virtuvē.

Paralēli mīklas sagatavošanai, klapēšanai, mīcīšanai un raudzēšanai notika ātrā siera vārīšana un koka darba piederumu izgatavošana. Dalībnieces tik ļoti aizrāvās ar siera vārīšanu, ka ik pa brīdim nācās sazināties ar Druvienas zemniekiem, lai papildinātu nepieciešamos piena krājumus. Tika pagatavoti sieri ar dažādām piedevām: ar ķimenēm, dillēm, kaltētu papriku, lečo, sēklām, riekstiem, rozīnēm, dažādām garšvielām – gan sāļie, gan saldie. Cienājās visi uz vietas un arī mājiniekiem bija gana ko aiznest.

Kokapstrādes darbnīcā katra dalībniece sev izgatavoja piena maisāmo lāpstiņu, mīklas klapējamo lāpstiņu, koka nazīti un paliktni maizei vai sieram.

Kad sākās maizītes cepšana, visas dalībnieces pulcējās virtuvē, lai nepalaistu garām ne mirkli no svarīgā procesa.

Šajās apmācībās guvām abpusēju gandarījumu, jo iegūtas jaunas prasmes, paplašinājies Amatu centra atbalstītāju loks, meistari saņēmuši pozitīvu novērtējumu savam ieguldītajam darbam, radušās atkal jaunas idejas turpmākām apmācībām.

AttēlsPieaugušo neformālās izglītības programma “Maizes cepšanas un siera vārīšanas darbnīca” tiek realizēta ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu 302,00 EUR. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

Apmācību koordinatore,
Druvienas pamatskolas direktore Velga Černoglazova