Tas, cik labi mēs jūtamies, ir atkarīgs, kas ir ap mums. Dārza telpu arī var uzskatīt par mājokli, kur vēlamies labi justies, izpausties un uzkrāt enerģiju pēc ikdienas stresa.

10.jūnijā uz noslēguma nodarbību programmā „Piemājas teritorijas iekārtošana, apzaļumošana un kopšana” pulcējās 17 dalībnieki. Divu mēnešu garumā svētdienās kursanti pulcējās uz nodarbībām, kurās pārrunājām augu grupēšanas, saderības un kopšanas jautājumus. Prieks, ka tik daudzi izrāda interesi par pareizu dārza ierīkošanu. Nav vienas formulas, kā izveidot ainavisku un sev tīkamu piemājas vidi. Pēc mūsu sarunām nākamās tikšanās reizes kļuva aizvien interesantākas, jo radās jautājumi un idejas katram par savu dārzu. Praktiskajās nodarbībās, veidojot augļu kokiem vainagus, sākumā bija nedrošība un bailes, bet iznākums visus patīkami pārsteidza. Prieks, ka pēc tam savos dārzos arī bija rosīšanās pie augļu kokiem un krūmiem kopā ar saviem mīļajiem.

Katram dalībniekam bija jāizstrādā noslēguma darbs „Mans sapņu dārzs”. Kursanti stāstīja ne tikai par savām iecerēm, bet arī par kursos gūto. Katrā novērtējumā skanēja pozitīvs vērtējums – ļoti vērtīgi un noderīgi kursi, zināšanas iedrošinās stādīt jaunu augļu dārzu un sakārtot savu saimniecību; ļoti patika praktiskās nodarbības augļu koku un krūmu apgriešanā; iemācījos dārza plānošanas pamatprincipus, patika praktiskās nodarbība puķu dobju aprūpēšanā; īpašs paldies par “Sapņu dārza” veidošanu, man viņš reāli arī top!

Pieaugušo neformālās izglītības programma „Piemājas teritorijas iekārtošana, apzaļumošana un kopšana” tiek realizēta ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu 491,00 EUR. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

novads

Larisa Stradiņa,
pieaugušo neformālās izglītības
programmas kursu vadītāja