Gulbenes novada iedzīvotājiem no 14.februāra līdz 28.martam bija iespēja piedalīties pieaugušo neformālās izglītības programmas “Florista meistarstiķi” nodarbībās, kuras tika organizētas Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursa ietvaros. Ikvienam interesentam bija iespēja pieteikties un apmeklēt nodarbības. Šīs programmas nodarbības vadīja lektore Solvita Kārkliņa, kuras darbi runā paši par sevi, piemēram, Gulbenes novada 3.pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” telpās. Šīs programmas laikā nodarbību dalībnieki atzinīgi novērtēja pasniedzējas Solvitas vēlmi dalīties savās prasmēs un padomos. Noslēgumā dalībnieki mudināja lektori dalīties ar savām zināšanām arī turpmāk, tā teikt “neturēt sveci zem pūra”.

Pieaugušo neformālās izglītības programmas “Florista meistarstiķi” ietvaros dalībniecēm bija iespēja apgūt gan praktiskas iemaņas lielformāta vides objektu veidošanā, dažādu izmēru un krāsu salikumu mandalu darināšanā, gan dekoru no dabas materiāliem izgatavošanā. Vienā no nodarbībām dalībnieces veidoja ziedu dāvanu kastītes, kuras pēc tam katra varēja pasniegt kā dāvanu kādam sev mīļam cilvēkam. Pēc programmas dalībnieču lūguma pasniedzēja Solvita dalījās arī ar zināšanām kā veidot lielformāta ziedus, kas gan sākotnēji programmā nebija paredzēts. Nodarbību cikla noslēgumā dalībnieces guva iemaņas dāvanu oriģināla dizaina izveidošanā, tāpat dalībnieces izklāstīja savas idejas. Pēdējā programmas nodarbībā biedrības “Mēs Auseklītim” vadītāja Līga Žohova dalījās ar zināšanām un sniedza padomus un ieskatu mārketinga pasākumos, sākot ar to, kur izdevīgāk pārdot savus izveidots floristikas izstrādājumus, līdz pat padomiem kā izveidot savu pārdošanas vietni virtuālajā vidē.

Programmas gaitā dalībnieces radoši izpaudās, guva jaunas zināšanas un prasmes floristikā. Dalībniecēm bija iespēja smelties jaunas idejas un gūt iedvesmu kā padarīt krāšņāku apkārtējo vidi. Tāpat kāda no dalībniecēm apgalvoja, ka pēc šīs programmas apguves floristika ir ieguvusi daudz plašāku nozīmi. Kādai citai dalībniecei pēc šīs kursu apguves būs iespēja pielietot apgūtās prasmes savā darbavietā, kāda ar savām zināšanām dalīsies ar citiem interesentiem, taču katrai no viņām tās noteikti noderēs ikdienā gan savas mājvietas noformēšanā, gan savu līdzcilvēku iepriecināšanai. Dalībnieces arī dalījās savos ieteikumos par to, ka šādas nodarbības ir jāturpina un ieteica vēl citas idejas citu nodarbību realizēšanai.

Programmu īstenoja Gulbenes 3. pirmsskolas izglītības iestāde ’’Auseklītis’’. “Pieaugušo neformālās izglītības programma “Florista meistarstiķi” tika realizēta ar Gulbenes novada pašvaldības finansiālu atbalstu 600 EUR. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.”

auseklitisnovads

Lelde Bašķere,
Gulbenes 3.PII “Auseklītis” projektu asistente