Drukāt

Rankas pagasta Mūžizglītības centrs laikā no 10.marta līdz 14.jūnijam piedāvāja apgūt pieaugušo neformālās izglītības programmu ,,Uzņēmējdarbības organizēšana Rankas pagastā”, kur dalībnieces ieguva mūsdienīgai videi atbilstošas zināšanas, prasmes un iemaņas mazā biznesa vadībā un grāmatvedībā, prasmes analizēt biznesa procesus, veikt saimnieciskās darbības uzskaiti. Kā teica pašas kursantes ir ļoti svarīgi, ja pats uzņēmējs ir apguvis nepieciešamās zināšanas, prasmes un iemaņas grāmatvedības uzskaites pamatos, māk noformēt grāmatvedības dokumentus, zina un pielieto praksē grāmatvedību regulējošos likumus. Pēc apmācībām ir iespēja ietaupīt laiku un līdzekļus, pašam veicot grāmatvedības sakārtošanu. Apmācības procesā kursantes apguva zināšanas par finanšu pārskata sastādīšanu un citu svarīgu informāciju.

Ranka
Mūžizglītības kursu ,,Uzņēmējdarbības organizēšana Rankas pagastā” uzdevums bija iedrošināt praktiski mēģināt uzsākt savu biznesu un palīdzēt orientēties uzņēmuma grāmatvedības procesu pārzināšanā. Kursantēm vajadzēja veikt arī patstāvīgo darbu “Mans biznesa projekts”. Tika prezentēti biznesa plāni biškopībā, stādu audzēšanā, paipalu audzēšanā, dāvanu komplektu veidošanā, kas ietver gan ārstniecības augu tējas un sukādes, gan rokdarbus, cidoniju un rabarberu audzēšana, ziedu kārtošana un puķu pušķu veidošana izmantojot ziedus un dažādus dabas materiālus, kāzu un jubileju dekoru veidošana un telpu noformējums, kāzu un lielu ģimeņu pasākumu vadīšana.
Kursu noslēgumā kursantes novērtēja kursos gūto: “jaunās zināšanas palīdzēs un iedrošinās apzināt savus konkurentus, sekot viņu darbībai un nebaudīties no tiem, palīdzēs darbā- sarunājoties ar pircējiem, praktiski darboties savā nelielajā uzņēmumā, šīs nodarbības man dod stimulu būt aktīvākai, drošākai un pārliecinošākai par to ko tu dari, aizpildīt grāmatvedības zināšanu robus, izmantot sociālos tīklus savas preces reklamēšanai, izveidot savu zīmolu un uzsākt uzņēmējdarbību.” Četras kursantes atzīmēja, ka kursi iedrošinās veidot savu mazo uzņēmumu.
“Katra nodarbība ļoti pārdomāta, izzinoša, saprotamā valodā, patika praktiskās nodarbības. Kursi ļoti labi noorganizēti, viss apmierināja un patika, lieliska iespēja papildināt zināšanas. Paldies par iespējām, pozitīvo emociju lādiņu un iedvesmu”, tā kursantes novērtēja kursu vadītāja Marinas Grīnbergas veikumu.
“Esmu ceļā uz sen domāto, bet nerealizēto ideju īstenošanu savā saimniecībā”.
Lai izdodas realizēt visas ieceres uzņēmējdarbībā! Lai veicas!

Pieaugušo neformālās izglītības programma “Uzņēmējdarbības veicināšana Rankas pagastā” tiek realizēta ar Gulbenes novada pašvaldības finansiālu atbalstu 570 EUR. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

nd logo

Rankas mūžizglītības centra vadītāja
Laima Braše