Jau desmito gadu Druvienā pulcējas draugi un domubiedri no visas Latvijas uz ikgadējo “Folkloras un latviskās dzīvesziņas nometni”. Nometne-radošās darbības nedēļa šo gadu laikā izaugusi no parastas bērnu un jauniešu nometnes par ģimeņu un dažādu paaudžu cilvēku kopā būšanu, kurus vieno  muzicēšanas prieks, radoša darbošanās, amatu prasmju apguve.

DSC06557 collage 74

Radošās darbības nedēļa pulcēja dalībniekus no mūsu pašu novada, no Rīgas un Ikšķiles, Ērgļiem, Smiltenes, Cesvaines, Alūksnes un daudzām citām Latvijas vietām.

Katra muzicēšanas darbnīca: kokles spēle, ģitārspēle, stabulēšana un ritmi, kā ierasts, dalījās pa grupām, lai interesanti būtu gan iesācējiem, gan zinātājiem. Blakus skolotājiem Vitai Krūmiņai, Matīsam Vestmanim, Dacei Vītolai, Rasai Laubei, Dinai Liepai savas grupas vadīja arī mūsu pašu Druvienā izskolotie muzikālie jaunieši Kārlis Zvejnieks, Zigrīda un Amalda Kručenas. Par šiem jauniešiem ir īpašs prieks un gandarījums. Jaunieši, kuri skolojušies mazajā Druvienas skoliņā, veiksmīgi turpina savu karjeras ceļu, bet tajā pašā laikā ar piederības sajūtu dzimtajai vietai.

Kad pirksti jāatpūtina no spēlēšanas un mēles no dziedāšanas, vislabāk palīdz dažādi rokdarbi. Piedāvājums nometnē ļoti plašs, jo dalībnieku vecums no 4 līdz 83 gadiem. Keramika, papīra un tekstildarbi, kokapstrāde, metālapstrāde, aušana, gleznošana, jostu un rotu gatavošana, kroņu meistarošana, klūdziņu pīšana, danči, dažādas spēles un rotaļas – lai katram nometnes dalībniekam būtu piepildīts no muzicēšanas brīvais laiks. Katru dienu arī kādas nodarbes saistībā ar latvisku dzīvošanu lauku sētā: pīrāgu un maizes cepšana, ābolu mizošana un ievārījuma vārīšana, makšķeres izgatavošana no lazdu kārts un, protams, arī makšķerēšana blakus esošajā Centra dīķī.

Kā jau ierasts, bija arī vairāki ciemiņi. Trešdiena danču vakars noritēja kopā ar Daci Circeni, bet ceturtdien meistarklasi kokles spēlē vadīja Namejs Kalniņš.

Nometnes noslēgumā lielais koncerts skolas zālē. Var tikai brīnīties un priecāties par šo cilvēku radošumu, muzicēšanas prieku un aizrautību.

“Pie jums ir īpaša gaisotne. Te var dabūt to dopinga devu, kas nepieciešama līdz nākošajai vasarai. Ir ļoti liels prieks par notiekošo! Mēs ļoti vēlētos, lai nometnei notiek arī turpmāk! Sen nebiju redzējusi tik daudz bērnu, kuri negribēja braukt mājās”, teic skolotāja Dina Liepa.

Mēs, nometnes organizatori, saņēmām ļoti daudz paldies par šo ikgadējo pasākumu. Vislielākais paldies nometnes vadītājai  Valdai Putenei!

Nometnes norisi finansiāli atbalstīja  Gulbenes novada pašvaldība.

novads

Velga Černoglazova,
Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrs