Turpinot pagājušajā gadā iesākto jauniešu pieredzes apmaiņas projektu "Sound of
Youth" starp latviešu un katalāņu teātra un mūziķu jauniešiem, kas norisinājās šeit pat
Gulbenes novadā, šī gada dzestrā vasaras rītā prāvs jauniešu pulks, šarmantais teātra
kolektīvs un muzikālā apvienība "PIECI", devās uz nu jau otro šāda veida projektu "Sound of Youth II" Spānijā, Katalonijā.

Bilde Liene


Pēc veiksmīgas nolaišanās saules pielietajā zemē uzreiz bija jūtams patīkams
karstums, tropisks gaiss un jaušama bohēmiska atmosfēra. Projekts varēja sākties.
Jaunieši dzīvoja kalnu ieskautā lauku sētā. Teltis, guļammaisi, lukturi, apkārt
staigājošas vistas, pāris suņu, āra dušas, kas darbojās ne tikai kā attīrīšanas, bet arī kā
saliedēšanās ierīce, un vēl citas īstena piedzīvojuma sastāvdaļas bija sastopamas
dzīvojamajā apkārtnē. Trauku mazgāšana, galda uzklāšana, apkārtnes tīrīšana un citi katrai dalībnieku grupai uzticētie darbi bija vēl viens veids, kā satuvināties un iepazīties ar kādu svešinieku un kā neieslīgt spāņu miegainajā siestā.
Projekta ietvaros visas nedēļas garumā latviešu un katalāņu jaunieši kopdarbojās
teātra un kolektīvās bungu spēlēšanas darbnīcās, radot vienotu performanci vietējā ciema Les Planes d'Hostoles svētkiem. Kopā ar vietējo bundzinieku ansambli projekta dalībnieki svētku laikā devās gājienā, kurā projekta bundzinieku grupējums atskaņoja nedēļas laikā apgūtās dziesmas, savukārt projekta teātra grupējums iznesās ar radīto iestudējumu. Pēc godam padarīta darba svētku dalībniekiem tika klāts galds un atskaņota dzīvā mūzika no gados vecākiem ļaudīm un no enerģiskiem jauniešiem visa vakara un nakts garumā.
Papildus darbnīcu aktivitātēm norisinājās starpkulturu vakars, kurā gan latvieši, gan
katalāņi prezentēja savas valsts īpatnējākos ēdienus, dzērienus, tradīcijas, dziesmas.
Latviešu jaunieši šajā vakarā iedvesa Līgo svētku noskaņas, dziedot, pinot vainagus, ēdot sieru un stāstot par papardes ziedu burvību Jāņu naktī.
Katru dienu tika rīkotas dinamiskas diskusijas par dzimumu vienlīdzību vietējā un pasaules mērogā, kā arī nedēļas beigās grupa "PIECI" sniedza koncertu vietējiem iedzīvotājiem, pēc kā sekoja katalāņu grupu uzstāšanās un neatvairāmo “Fills de la flama” bundzinieku zemi satricinošais uznāciens.
Projekta beigas. Lidosta. Asaras. Šķiet, ka neviens mājup nedevās ar tukšām rokām. Katrs priekš sevis ieguva kādu atziņu par dzīvi, par cilvēkiem, attiecībām, par domāšanu un citu uztveršanu. Katrs mājās atbrauca bagātāks nekā aizbrauca. Jaunieši izsaka lielu pateicību Lienei Dembovskai, Anitai Birzniecei, Oscar Rubio un Victor Gomez Girones par projekta realizēšanu un sniegto iespēju.

 Projekts "Sound of Youth 2" tika finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

b demskataloniagenturaerasmus logo

Jānis Kokarevičs