neformsGulbenes novada pašvaldība 2020.gada sākumā izsludināja Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursu. Kopumā tika saņemti 22 pieteikumi no kuriem pašvaldība, balstoties uz noteiktajiem vērtēšanas kritērijiem, atbalstīja 13 programmas par kopējo summu 7000 eiro.

Konkursa dalībniekiem programmu realizācijai bija iespējams saņemt līdzfinansējumu maksimums 700 eiro apmērā. Prioritārās tēmas 2020.gadā: inovatīvu un neordināru mācību programmu piedāvājums Gulbenes novada iedzīvotājiem; uzņēmējdarbības un pašnodarbinātības veicināšana; sociālās izolētības mazināšana lauku teritorijās.

Atbalstītās programmas:

 1. „21.gadsimta dzīvesziņa”. Programmu 6,5 astronomisko stundu garumā īstenos Gulbenes 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Auseklītis”. Mācību laikā tiks piedāvātas 3 tematiskās nodarbības, kuru ietvaros būs iespējams uzzināt, kā atbrīvoties no nevēlamiem ieradumiem, kā veidot jaunus, tādējādi paaugstinot apmierinātību ar savu dzīvi. Savukārt citā nodarbībā varēs uzzināt vairāk par zero waste jeb bezatkritumu dzīvesveidu, kā to ieviest savā ikdienā, kā samazināt pārtikas atkritumu daudzumu. Dalībnieki varēs gūt praktiskas iemaņas ikdienas virsmu tīrīšanas līdzekļa pagatavošanā. Trešajā tematiskajā nodarbībā interesenti varēs paši izgatavot lūpu balzamu no bišu vaska un olīveļļas, kā arī vaskadrānu no kokvilnas un bišu vaska. Nodarbības plānots īstenot trīs nedēļas pēc kārtas (katru trešdienu) jūnijā. Informācija par pieteikšanos tiks publicēta vēlāk. Dalībnieka līdzmaksājums – 5 eiro par visu programmu kopā. Piešķirtas līdzfinansējums – 700 eiro.
 2. „Pavasara mēteļa šūšana no A līdz Z”. Programmu 25 astronomisko stundu garumā īstenos biedrība “Lizuma Tautskola”. Tās noslēgumā dalībnieki apgūs nepieciešamās prasmes apģērbu ar oderi, konkrēti mēteļa, modelēšanā, šūšanā un rotāšanā. Nodarbību īstenošanas laiks: 25.02.-21.04.2020. Dalībnieka līdzmaksājums – 20 eiro par visu programmu kopā. Piešķirtais finansējums – 500 eiro.
 3. „Telpisku dekoru izgatavošana latviešu tradicionālajiem svētkiem”. Programmu 25 astronomisko stundu garumā īstenos Druvienas pagasta pārvalde Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrā. Dalībnieki varēs apgūt teorētiskās un praktiskās iemaņas par telpisku dekoru izgatavošanu no dažādiem materiāliem, piemēram, Lieldienā, Ūsiņiem, Vasaras Saulgriežiem. Nodarbības plānotas marta nogalē, aprīlī un maijā. Informācija par pieteikšanos tiks publicēta vēlāk. Dalībnieka līdzmaksājums – 15 eiro par visu programmu kopā. Piešķirtais finansējums – 614 eiro.
 4. „Kaligrāfijas pamati ar asgala spalvu”. Programmu 24 astronomisko stundu garumā īstenos SIA “Barkalns” (Lokāls Siltumnīca). Soli pa solim dalībnieki apgūs kaligrāfijas pamatus Copperplate rakstam, izmantojot asgala spalvu. Nodarbību īstenošanas laiks: 01.03.-31.05.2020. (katru ceturtdienu). Dalībnieka līdzmaksājums – 60 eiro par visu programmu kopā. Dalībnieki tiks nodrošināti ar materiāliem. Piešķirtais finansējums – 700 eiro.
 5. „Dabīgu sejas krēmu, smaržu gatavošana un domu un prātu vadīšana pašizaugsmes veicināšanā”. Programmu 12 astronomisko stundu garumā īstenos Gulbenes novada bibliotēkas struktūrvienība "Tirzas pagasta bibliotēka". Programmas laikā dalībnieki varēs piedalīties lekcijā “Kā vadīt domas un prātu”, savukārt praktiskajās nodarbībās tiks gūtas iemaņas sejas krēma un smaržu gatavošanā. Nodarbību īstenošanas laiks: 21.03.; 25.04.; 16.05. Informācija par pieteikšanos tiks publicēta vēlāk. Dalībnieka līdzmaksājums nav paredzēts. Piešķirtais finansējums – 700 eiro.
 6. „Tekstila apsveikuma kartiņas”. Programmu 12 astronomisko stundu garumā īstenos Gulbenes novada bibliotēkas struktūrvienība "Daukstu pagasta bibliotēka". Četru teorētisko un praktisko nodarbību garumā dalībnieki mācīsies tekstila apsveikuma kartiņu veidošanu gan ar filcēšanu, gan izšuvumu, gan tekstilmozaīkas tehnikā. Nodarbību īstenošanas laiks: 29.04.; 06.05.; 13.05.; 20.05. Informācija par pieteikšanos tiks publicēta vēlāk. Dalībnieka līdzmaksājums – 2 eiro par visu programmu kopā. Piešķirtais finansējums – 240 eiro.
 7. „Dzīvei krāsas meklējot”. Programmu 8 astronomisko stundu garumā īstenos Gulbenes novada bibliotēkas struktūrvienība "Stradu pagasta bibliotēka". Šī programma ir paredzēta senioriem (50+), pensionāriem un ilgstošajiem bezdarbniekiem. 4 praktisko nodarbību un 1 semināra laikā dalībniekiem būs iespējams socializēties un iepazīties ar sava vecuma cilvēkiem, dalīties ar savām sajūtām un pārdomām par dzīvi, iedrošināt vienam otru nepalikt mājās, bet gan meklēt veidus, kā justies līdzvērtīgam un noderīgam sabiedrībai, sev un tuviniekiem. Nodarbībās plānots izmantot kanisterapiju, krāsu terapiju, holodinamiku, fizioterapiju. Nodarbību īstenošanas laiks: aprīlis, maijs, jūnijs. Informācija par pieteikšanos tiks publicēta vēlāk. Dalībnieka līdzmaksājums nav paredzēts. Piešķirtais finansējums – 425 eiro.
 8. „Iedvesmojies. Apgūsti. Radi”. Programmu 14 astronomisko stundu garumā īstenos Gulbenes novada bibliotēkas struktūrvienība "Litenes pagasta bibliotēka". Interesentiem būs iespēja iemācīties pagatavot rotas un apsveikumus no polimērmāla, radīt krūzīšu paliktņus, piekariņus, izmantojot epoksīda sveķus un dabas materiālus. Savukārt aromterapijas laikā varēs uzzināt ko vairāk par augu spēku izmantošanu dziedniecisko nolūkos, kā arī piedalīties radošā smaržu izgatavošanas darbnīcā. Nodarbību īstenošanas laiks: marts, aprīlis, maijs, jūnijs. Informācija par pieteikšanos tiks publicēta vēlāk. Dalībnieka līdzmaksājums nav paredzēts. Piešķirtais finansējums – 700 eiro.
 9. „Citāda vide Gulbenes dzelzceļa stacijā”. Programmu 6 astronomisko stundu garumā īstenos Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” izglītojošajā un interaktīvajā centrā “Dzelzceļš un tvaiks”. Tiks organizēti trīs pasākumi par dažādām tēmām: 1) Zero waste – bezatkritumu dzīvesveids ar iespēju ielūkoties, cik daudz lieki tiek tērēti laika, enerģijas un naudas resursi, apvienojumā ar praktisku darbošanos paradumu maiņā; 2) Food waste – kā pārdomāti rīkoties ar pārtikas un dabas resursiem, apvienojumā ar ēst gatavošanas meistarklasi; 3) pasākums par ģimenes finanšu un laika resursu plānošanu, organizējot ceļojumus. Nodarbība apvienojumā ar praktisku darbošanos ceļojumu plānošanā. Nodarbību īstenošanas laiks: marts, aprīlis, maijs. Informācija par pieteikšanos jau ir publicēta. Dalībnieka līdzmaksājums – 7,50 eiro par visu programmu kopā. Piešķirtais finansējums – 700 eiro.
 10. „Porcelāna apgleznošana”. Programmu 35 astronomisko stundu garumā īstenos biedrība “Radošā apvienība “Piektā Māja””. Četru tematisko darbnīcu ietvaros dalībnieki varēs attīstīt porcelāna apgleznošanas pamatiemaņas, koncentrēšanās prasmi un roku veiklību, kā arī rosināt radošo domāšanu. Plānots, ka katrs dalībnieks izveidos darbu, kas tiks eksponēts izstādē Gulbenes novada svētku “Izgaršo Gulbeni” laikā. Nodarbību īstenošanas laiks: 13.-18.07. un 25.07.2020. Informācija par pieteikšanos tiks publicēta vēlāk. Dalībnieka līdzmaksājums – 15 eiro par visu programmu kopā. Piešķirtais finansējums – 693 eiro.
 11. „Solis pretī uzņēmējdarbībai”. Programmu 20 astronomisko stundu garumā īstenos Lejasciema pagasta pārvalde. Tās laikā dalībnieki profesionāļa vadībā apgūs sociālo tīklu un fotogrāfijas nozīmi produkta/pakalpojuma pārdošanā, kā arī iemācīsies mini fotostūrīša iekārtošanu mājas apstākļos un foto uzņemšanu ar viedtālruni. Programmas laikā tiks sniegta nepieciešamā informācija saimnieciskās darbības uzsākšanai un grāmatvedības organizēšanai. Nodarbību īstenošanas laiks: aprīlis, jūnijs, jūlijs, augusts. Informācija par pieteikšanos tiks publicēta vēlāk. Dalībnieka līdzmaksājums – 10 eiro par visu programmu kopā. Piešķirtais finansējums – 287,50 eiro.
 12. „Jaunas zināšanas un prasmes – iespēja dzīvot labāk!”. Programmu 22 astronomisko stundu garumā īstenos Līgo pagasta pārvalde. Dalībnieki gūs zināšanas un prasmes lielformāta dekoratīvo ziedu veidošanas pamatprincipus, sīrupu, tinktūru un masāžas eļļu gatavošanā. Tiks papildināta pieredze un iegūta informācija par uzņēmējdarbības iespējām, apmeklējot novada uzņēmumus, šādi gūstot priekšstatu par pelnīšanas iespējām laukos. Nodarbību īstenošanas laiks: marts, aprīlis, maijs. Informācija par pieteikšanos tiks publicēta vēlāk. Dalībnieka līdzmaksājums – 6 eiro par visu programmu kopā. Piešķirtais finansējums – 495 eiro.
 13. „Vecāku skoliņa: zinību pamats ģimenēm II”. Programmu 6 astronomisko stundu garumā īstenos Gulbenes 1.pirmsskolas izglītības iestāde. Divu atšķirīgu nodarbību laikā interesenti varēs apgūt bērnu svētku atribūtikas veidošanu no dabai draudzīgiem materiāliem, kā arī smelties idejas vienkāršām viegli pagatavojamām koka konstrukcijām bērniem piemājas teritorijā. Nodarbības laikā plānots attīstīt praktiskās iemaņas šādu konstrukciju veidošanā. Nodarbību īstenošanas laiks: 23.aprīlis un 28.maijs. Informācija par pieteikšanos tiks publicēta vēlāk. Dalībnieka līdzmaksājums nav paredzēts. Piešķirtais finansējums – 246 eiro.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste