Līgo pagastā tika realizēta pieaugušo neformālās izglītības programma ’’Jaunas zināšanas un prasmes – iespēja dzīvot labāk!’’ 22 stundu apjomā, kuras ietvaros notika dažādas izglītojošas un praktiskas  aktivitātes: ’’Mājražotāju un mazo uzņēmēju iespējas mūsdienu lauku vidē’’, izglītojoša lekcija  ’’Daba un es pats savai veselībai!’’, izglītojoši praktiska nodarbība ’’Ārstniecības augu sīrupi, to pagatavošana un degustācija’’, kā arī tinktūru un masāžas eļļu gatavošanas un lielformāta ziedu gatavošanas meistarklase. Kopumā 3 dienu aktivitātēs piedalījās 36 dalībnieces.

Informatīvajā lekcijā par ārstniecības augu nozīmi uzturā, to labvēlīgo ietekmi uz organismu gan fiziski, gan emocionāli, veicinot labsajūtu tika atzīta par ļoti noderīgu savas veselība stiprināšanai.   Jaunās zināšanas un prasmes augu apstrādē  iedrošinās gatavot savus produktus no upeņu, jāņogu, lazdu zariem, pumpuriem, mizām un izmantot tos gan savām vajadzībām, gan kā dāvanas. Atziņa, ka dzīvē var iztikt bez aptiekas, šķita pārsteidzoša dalībniecēm, un  lika ar interesi darboties praktiskajā nodarbībā, gatavojot augu uzlējumus un tinktūras dažādu slimību profilaksei un ārstēšanai. Tika iepazītas arī dažādas augu garšu nianses, degustējot to uzlējumus, tinktūras, izvilkumus un sīrupus. Lekcijai bija gan izglītojošs, gan psiholoģisks raksturs.  Tās  ietvaros tika stāstīts arī par pirts rituāliem – slotiņu veidiem un skrubju pagatavošanu  ķermenim  no dabas veltēm.

Nodarbības laikā tika pagatavoti un degustēti dažādi ārstniecības augu sīrupi. Arī praktiskā nodarbība par dažādu tinktūru un masāžas eļļu pagatavošanu mājas apstākļos no dabas materiāliem visām dalībniecēm šķita ļoti noderīga. Lektore L. Elksnīte sniedza informāciju arī par  mājražošanas niansēm un iespējām lauku vidē.

4. oktobrī Līgo kultūras namā notika meistarklase, kuras laikā tika veidoti  lielformāta ziedi no gofrētā floristikas kreppapīra, iepazīstot dažādas tehnikas to gatavošanā. Dalībnieces izmantos ziedus mājas, svinību, savas iestādes dekorēšanai, kā arī dāvanu veidā privātām vai darba vajadzībām. Izbraukuma nodarbības laikā 15.septembrī dalībnieces iepazinās ar Līgo un Litenes pagasta mazajiem uzņēmējiem, uzzinot uzņēmuma tapšanas pirmsākumus un iespējas, kādas paveras, ja vēlas veidot uzņēmumu.

Dalībnieces atzīst, ka programmas aktivitātes bija viņām saistošas un gūtās zināšanas tiks izmantotas  savām vajadzībām, dāvanu gatavošanai, kādai arī sava biznesa attīstīšanai.

Programmas aktivitātes tika realizētas ar  Gulbenes novada finansiālu atbalstu 495 eiro.

novads

Programmas realizētāja Kristīne Bekmane