Balstoties uz Gulbenes iedzīvotāju interesi, vēlmi mācīties par e-komerciju padziļināti un praktiski, jau otro gadu pēc kārtas Biedrība “Valmieras Biznesa un inovāciju inkubators” sadarbībā ar Gulbenes novada bibliotēku organizēja neformālās izglītības praktiskās apmācībās “Etsy - platforma E-komercijai”. Apmācības tika organizētas Gulbenes novada trīs pagastos - Kalnienā, Lejasciemā un Druvienā.

Kopā programmā piedalījās 32 Gulbenes mājražotāji, pašnodarbinātie, amatnieki. Tās laikā dalībnieki ne tikai uzzināja par Etsy platformas iespējām pirkt un pārdot, bet arī praktiski atvēra E-veikalus. Daudzi no mājražotājiem, amatniekiem atzina - šādi pasākumi motivē vairāk vairāk pievērtsies savai uzņēmējdarbībai, jo 2 dienu laikā tiek atbildēts uz tik daudz jautājumiem, kas kliedē šaubas par savām spējām. Tāpat programmas laikā cilvēki iepazīst citus amatniekus, apmainās ar idejām un iedvesmo viens otru.

Produkcija, ko rada Gulbenes novada iedzīvotāji ir daudzveidīga - adījumi, ādas un koka izstrādājumi, pinumi u.c. Lai arī šķiet, ka tas ir tikai sīks bizness, mēs varam lepoties ar savām prasmēm un konkurēt e-komercijas vidē, tādējādi radot darba iespējas sevi un cietiem. Darbi ir izgatvoti ar īpašu rūpību un gaumi.

Kopā tika atvērti 7 Etsy veikali un vairāki veikali ir atvēršanas procesā, jo nepieciešams radīt produkciju, ko pārdot.

Pieaugušo neformālās izglītības programma “Etsy platforma E-komercijai” realizēta ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu EUR 1200.00. Finansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

Ieva Garjāne
projektu vadītāja
Valmieras Biznesa un inovāciju inkubators