Noslēdzies Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības konkurss, kura  ietvaros iesniedzējiem bija pieejams 7000 eiro liels kopējais finansējums. Projektu konkursā tika saņemts 31 pieteikums par kopējo summu 16 424 eiro. Piedāvātās projektu idejas aptvēra ļoti dažādas jomas:  cigun apgūšana, zīmogošana, angļu valodas apguve, apakšveļas šūšana, dārza kopšana, saprātīga patēriņa izglītība, mēbeļu restaurēšana un ne tikai.

Šogad tika apstiprināti šādi projekti:

 1. “Krēsla atjaunošana - no teorijas līdz atjaunotai mēbelei”. Interesenti varēs iemācīties restaurēt mēbeles. Vairāk informācijas biedrībā "Vidzemes dabas skola", t.20225730.
 2. “Dabas taku ABC”. Interesenti varēs gan teorijā, gan praksē iepazīt, kā izveidot saturīgu un saistošu dabas taku pie savām mājām. Vairāk informācijas biedrībā "Pērļu zvejnieki" t.29465217.
 3. “Dizaina produktu izstrāde - rotas, suvenīri, interjera elementi”. Šeit mācību dalībnieki varēs iepazīties ar māla, tekstila un ādas dizaina elementu izgatavošanu. Vairāk informācijas Rankas pagasta pārvalde  t. 26147716
 4. “Māsa pļava”. Interesenti caur pļavas tematiku varēs iepazīt zāļu tēju vākšanu, pirts dvieļa aušanu un grīdceliņu izgatavošanu. Vairāk informācijas biedrībā “Sagša” t.28656428.
 5. “Darbnīca “Kaligrāfija|zīmogošana””. Interesenti gūs ieskatu par kaligrāfiju un zīmogošanu. Vairāk informācijas SIA Lokāls t. 28358003.
 6. “Veido veselīgus ieradumus, nevis aizliegumus!”. Mācību dalībnieki uzzinās, kā mūsdienu saspringtajā dzīves ritmā var gatavot veselīgi un ātri, kā pareizi jāsaimnieko virtuvē, kā plānot uzturu un pareizi vingrot. Vairāk informācijas Gulbenes bibliotēkā, t.64474825.
 7. “Uzņēmējdarbības veicināšana Lizuma pagastā”. Interesenti varēs uzzināt par uzņēmējdarbības uzsākšanas noslēpumiem – precēm, zīmoliem, klientu piesaistīšanu u.c. Vairāk informācijas Lizuma vidusskolas attīstības biedrībā 29146753.
 8. “Sieviešu apakšveļas šūšana”. Dalībnieki pēc mācību pabeigšanas būs apguvuši prasmes, kā izraudzīties audumu, modeli, izgatavot piegrieznes, sagatavot materiālu un detaļas, šūt un apstrādāt apakšveļu. Vairāk informācijas biedrībā "Lizuma Tautskola" t. 28683027.
 9. “Izšūšana kā ilgtspējīgs auduma un apģērba izskata uzlabošanas risinājums”. Mācību dalībnieki varēs iepazīties, kā ar izšūšanas palīdzību var personalizēt dažādas lietas, tajā skaitā savu apģērbu. Vairāk par mācību programmu Gulbenes pilsētas pensionāru biedrībā t.29143063.
 10. “Energoefektivitāte lauku viensētā”. Interesenti varēs uzzināt eksperta ieteikumus. kā jau tagad taupīt elektroenerģiju un aizdomāties par energoefektivitāti arī savās privātmājās. Vairāk informācijas biedrībā “KAPO” t.29142938
 11. “Trīs mākslas tehnikas praktiskai lietošanai’. Mācību dalībnieki šajās mācībās uzzinās, kas ir cianotipija, dekolu apdrukas tehnika, stencila, jeb šablonēšanas tehnika, viņiem būs izpratne par to, kā izmantojot šīs tehnikas, var radīt dažādu mākslas priekšmetus. Vairāk informācijas Gulbenes Mākslas skolā t.29477941

Lauris Šķenders,

Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes projektu vadītājs