dek01

Šī gada oktobra un novembra mēnešos Lejasciemā tika īstenotas pieaugušo neformālās izglītības apmācības “Tekstils un interjera elementi”, kuru rezultātā apliecības tika izsniegtas 20 dalībniecēm. Apmācības organizēja biedrība “Laika josta”, kas darbojas kultūras un izglītības jomā Lejasciemā. Nodarbībās bija iespēja apgūt koloristikas un krāsu psiholoģijas pamatus (vad. Inga Deigele), dekupēšanu (vad. Lāsma Einberga), kā arī bija ieskats dažādās tekstilmozaīkas tehnikās un šūšanas piederumos (vad. Ilze Šuļja). Priecē, ka nodarbības apmeklēja ne tikai lejasciemietes, bet arī dalībnieces no Gulbenes un Galgauskas.

Pēc nodarbībām dalībnieces atzina, ka patika gan nodarbību temati, gan pasniedzēji, tomēr būtu gribējies plašākus un garākus kursus. Atbildot uz jautājumu, ko gribētos apgūt vēl, priecē, ka joprojām tiek nosaukta gan dekupēšana, gan tekstilmozaīka (padziļināti), kā arī ir dažādas citas idejas (piemēram, glezniecība, dāvanu saiņošana, floristika un daiļdārzu veidošana, šūšana, pīšana no klūgām, telpu dekorēšana, aplikāciju veidošana, kulinārija un kūku cepšana, sevis organizēšana un “mierīgs skats uz dzīvi” u.c.).

Sakām paldies Gulbenes novada domei un Lejasciema pagasta pārvaldei par finansiālu atbalstu, kā arī Lejasciema kultūras nama vadītājai Ritai Gargažinai un Lejasciema vidusskolas mājturības skolotājai Vijai Nuržai par atbalstu nodarbību organizēšanā.

Pieaugušo neformālās izglītības programma “Tekstils un interjera elementi” realizēta ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu 380.00 EUR. Finansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

Inga Deigele, programmas vadītāja