2.martā Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā tika atklāta Gulbenes novada invalīdu biedrības izstāde “Mūsu brīvā laika darbi”, kura būs skatāma līdz 19.martam. Tajā aplūkojami dažādi adījumi, keramikas trauki, apgleznoti zīda lakati, apsveikuma kartiņas, austas jostas, sveces, mīkstās rotaļlietas, rotaslietas u.c. darbi.

Izstādei darbus radījušas 10 radošas un entuziasma pilnas Gulbenes novada invalīdu biedrības biedres – Ināra Aizupiete, Ingrīda Ceske, Olga Novika, Anita Pušmucāne, Ilze Stonka, Cirēnija Mezīte, Irēna Jakovļeva, Irēna Berkule, Sarmīte Kokareviča, Biruta Kozlovska.

“Rīkot izstādi mūs pamudināja Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza. Mēs sarosījāmies, intensīvi strādājām un mēneša laikā radījām darbiņus, ko parādīt citiem. Jāteic, ka visi darbi ir vairāku iepriekš realizētu projektu turpinājumus, kuru ietvaros mēs aicinājām dažādus speciālistus, kas mūs apmācīja, ievirzīja pareizajās sliedēs, piemēram, zīda laku apgleznošanā, lai mēs paši turpmāk varētu patstāvīgi darboties. Ja kādam izstādes apmeklētājam kaut kas iepatiksies, to pēc tam varēs iegādāties invalīdu biedrībā,” stāsta viena no izstādes darbu autorēm Biruta Kozlovska.

Gulbenes novada domes vārdā biedrību sveica Gulbenes novada domes priekšsēdētāja konsultante-priekšsēdētāja palīdze Liāna Jansone, kā arī Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas speciālisti, kas ir palīdzējuši biedrībai projektu rakstīšanā. Laba vēlējumus teica Gulbenes Mākslas skolas direktore Sandra Dikmane un Gulbenes 2.vidusskolas skolotāja Evita Zālīte, kuras ir daudz palīdzējušas ar savu padomu.

Muzikālus priekšnesums sniedza Gulbenes 2.vidusskolas skolniece Kristiāna un Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” brīvprātīgais jaunietis no Turcijas Cagdas.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste