14.martā Gulbenes novada domes Kultūras komisijas pārstāvji apmeklēja Gulbenes novada sadarbības pašvaldību Rāpinu (Igaunija), lai dalītos pieredzē, iepazītu viņu kultūras nozari un pārrunātu sadarbību kopējos projektos.

“Sadarbības iespējas kopējos projektos Igaunijas un Latvijas pārrobežu programmā šoreiz pārrunājām vēl tikai ideju līmenī. Uzklausījām viņu pieredzi Eiropas Savienības fondu finansējuma apguvē. Apmeklējām amatu māju, muzeju, kultūras centru un mūzikas skolu. Izrunājām jautājumus, kas saistīti ar starptautiskās konferences organizēšanu šā gada 14.jūnijā Litenē, kur tiks runāts par Latvijas armijas iznīcināšanu. Tajā esam aicinājuši piedalīties ne tikai sadarbības partnerus no Rāpinas, bet arī no Rietavas (Lietuva). Konferences sākumā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pārstāvji izpildīs Baltijas valstu himnas,” informē Edīte Siļķēna, Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante kultūras jomā.

Šā gada 12.novembrī Gulbenes kultūras centrā atkal norisināsies Gulbenes novada pašvaldības un tās Baltijas valstu sadarbības pašvaldību koncerts „Baltija. Neatkarība. Sadarbība”. Vizītes laikā tika apspriesta pasākuma iespējamā norise. Pirmo reizi šāds pasākums notika 2014.gada 15.novembrī Gulbenē.

Gulbenes novada pašvaldība ar Rāpinas pašvaldību sadarbojas kopš 2008.gada.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste