Attēls

Izstādē “Viena diena Rankā” ir fiksēti 90 mirkļi Rankas apkārtnē. Līdz maija beigām izstāde būs aplūkojama Rankas kultūras namā, pēc tam tā pārceļos uz Rankas muižas kompleksu un priecēs muižas apmeklētājus no Latvijas un ārvalstīm.

Izstāde tapusi, realizējot pieaugušo neformālās izglītības programmu “Fotografēšana ar spoguļkameru” un ar saviem darbiem piedaloties pieredzējušam fotogrāfam, Rankas pārvaldes vadītājam Mārim Jansonam.

“Sākumā domājām, ka tā būs visiem kursu apmeklētājiem viena diena, kad tiks fotografēta Ranka, tās daba, cilvēki un ēkas. Vēlāk vienojāmies, ka tā būs katram sava viena diena Rankā,” stāsta Rankas pagasta mūžizglītības centra vadītāja Laima Braše un piebilst: “Rankas muižas komplekss, kur vasarā būs skatāma izstāde, ir viena no skaistākajām un sakoptākajām vietām Gulbenes novadā ar kultūras, senatnes un apbrīnojama miera auru, kas pieejama apmeklētājiem.”

2015.gada nogalē tika iesvētīts Rankas muižas baznīcas zvans un krusts.

Pieaugušo neformālās izglītības programma “Fotografēšana ar spoguļkameru” tika realizēta ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu 484,00 EUR. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

V.Vilde