16. jūlijā jau no desmitiem rītā līdz pat sešiem vakarā Beļavā norisinājās kultūras un atpūtas diena “Noķer savu zivtiņu…”.

Diena sākās ar bērnu rītu. Tika godināti paši mazākie Beļavas pagasta jaundzimušie, kas 2015. gadā kopskaitā bija trīspadsmit. Viņus un citus pagasta bērnus sagaidīja un izklaidēja Sūklis Bobs Kvadrātbiksis un viņa draugs Patriks kopā ar Beļavas pagasta sporta metodiķi. No divpadsmitiem dienā līdz četriem pēcpusdienā norisinājās daudz un dažādas aktivitātes, kas kopā pulcināja teju simts cilvēkus. Programmā ietilpa tautas skrējiens “Noķer lielo zivi…”, kopīgas dejas iestudēšana pasākuma apmeklētājiem ar Gulbenes novada jauniešiem un ārzemju brīvprātīgajiem, ģimeņu stafetes, “zivbols”, maizes cepšana uz dzīvas uguns, piepūšamās atrakcijas, ūdens bumba, izjādes ar zirgiem, dažādas radošās darbnīcas – papīru pīšana, gleznošana, hennas zīmējumi, magnētu izgatavošana no dabas materiāliem. Vēl dienas garumā bija iespēja piedalīties plātsmaižu konkursā “Gardā plātsmaize Beļavai” un vērot video materiālu no Beļavas XXIII deju svētkiem. Pasākuma diena noslēdzās ar Beļavas amatierteātra “Mistērija” iestudēto M. Zīles darbu “Laulības treniņu aģentūra”.

Paldies visiem pasākuma vadītājiem, organizatoriem, dalībniekiem un apmeklētājiem, par pozitīvajām emocijām un atbalstu visas dienas garumā!

Kultūras darba organizators Jānis Skopans