Drukāt

Gulbenes novada bibliotēkā rit darbs, veidojot krāsojamo grāmatu bērniem “Gulbenes novada pērles”. Grāmata stāstīs par interesantām vietām, kultūras pieminekļiem un notikumiem, kas saistās ar Gulbenes novadu. Tā domāta sākumskolas vecuma bērniem, lai radoši izzinātu un iepazītu savu novadu, veicinātu lokālo patriotismu.

“Kamēr ilustratore zīmē zīmējumus un bibliotekāres raksta tekstus, arī bērniem ir sava loma grāmatas tapšanā: izvērtēt un izmēģināt, vai teksti ir viegli uztverami un uzdevumi – saprotami. Izvērtēšana notika gan Gulbenes bērnu bibliotēkas lasītavā, gan arī Gulbenes vidusskolā.  2.a klases skolēni piedalījās nodarbībā, kuras laikā iepazina interesantus faktus un stāstus par Gulbenes novadu, veica uzdevumus un krāsoja. Teksti, zīmējumi un uzdevumi nodarbībā tika izmantoti no topošās grāmatas,” stāsta Gulbenes novada bibliotēkas Novadpētniecības un humanitāro zinātņu lasītavas vadītāja Sanita Jurkāne.

Plānots, ka grāmata pie bērniem dosies šī gada novembrī.

Gulbenes novada bibliotēka Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātajā projektu konkursā „Vidzemes kultūras programma 2016” guva atbalstu projektam “Krāsojamā grāmata bērniem „Gulbenes novada pērles””. Piešķirtais finansējums tiks izmantots grāmatas maketēšanai un izdošanai.

gulbenesbiblioteka.lv