druv1610 Par godu Druvienā dzimušā rakstnieka Jāņa Poruka 145.gadadienai, Druvienas pagastā tiek organizētas dažādas aktivitātes.

12.oktobrī plkst.13:00 Karjeras stunda un ekskursija Druvienas pamatskolas 8.-9.klašu skolēniem – iepazīšanās ar J.Poruka literārajos darbos aprakstītajām vietām Druvienas pagastā.

13.oktobrī – Jāņa Poruka dzimšanas dienā – Druvienas Vecajā skolā-muzejā sabrauks Druvienas pamatskolas jaunāko klašu skolēni, lai piedalītos skolas daiļlasītāju konkursa noslēguma pasākumā, kura ietvaros Vecās skolas klasē tiks runāta J.Poruka dzeja.

14.oktobrī plkst.11:00 ekskursija pieaugušajiem pa J.Poruka literārajos darbos aprakstītajām vietām Druvienas pagastā. Aicinām piedalīties ikvienu interesentu! Tā kā veicamie attālumi ir lieli, ekskursijas dalībniekiem iesākām uz vietām pārvietoties ar savu transportu. Būs arī autobuss. Pulcēšanās pie Druvienas pagasta pārvaldes.

15.oktobrī plkst.11:00 Druvienas pagasta kultūras namā notiks konference “Dvēseles skaņas”. Tiks aplūkotas piecas tēmas:

  • “J.Poruks un E.Dārziņš - viena laikmeta un novada cilvēki” (Piebalgas muzeju apvienības pārstāvis);
  • “J.Poruks un Apsīšu Jēkabs” (Aiva Kraukle no Lizuma);
  • “Bērni J.Poruka darbos” (Lizuma vidusskolas skolotāja Inga Kadile ar skolēniem)
  • Skanēs arī J.Poruka mīlas dzeja druvēnietes Anitas Graumanes izpildījumā;
  • Druvienas pamtskolas skolotāja Jolanta Zirne atklās Druvienu J.Poruka darbos.

Pēc konferences - Tirzas tautas nama vadītājas un režisores Aldas Albertes dramatizējums pēc Marisa Vētras grāmatas “Rīga toreiz” un “Mans Baltais nams” Tirzas amatierteātra un jauniešu teātra studijas uzvedums “Ak, Maris, ilgu nemiers nenorimst...”.

Druvienas pagasta bibliotēkā būs iespējams aplūkot grāmatu un pastkaršu izstādi “Poruka darbu izdevumi gadsimta garumā”. Vecākais izstādes eksponāts būs J.Poruka darbs “Pērļu zvejnieks”, kas izdots 1895.gadā, bet visjaunākais – šogad atkārtoti izdotais darbs “Kauja pie Knipskas”.

Jānis Poruks ir "Kukažiņa", "Kauja pie Knipskas", "Pērļu zvejnieks" u.c. literāro darbu autors.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste