15.decembrī Gulbenes kultūras centrā norisinājās gruzīnu dramaturga Mikho Mosulišvili lugas “Mana Sarkanrīklīte” tulkotā izdevuma latviešu valodā atvēršanas svētki. Īpašo vakaru papildināja sarunas par gruzīnu teātri, kultūru, mākslu un lugas fragmentu lasījumi Gulbenes Tautas teātra aktieru izpildījumā.

Izdevums „Mana Sarkanrīklīte” ir papildināts ar biedrības “Radošā apvienība “Piektā Māja”” vadītājas, mākslinieces Sandras Dikmanes fotoreportāžu no lugas iestudējuma Gruzijas Bolnisi municipālajā teātrī.

Par lugas tulkošanu un izdošanu parūpējās biedrība “Radošā apvienība “Piektā Māja”, kas sagatavoja un iesniedza projektu “Esiet sveicināti! Gamardžoba!” Valmieras novada fonda un Kultūras ministrijas organizētajā projektu konkursā “Starpkultūru dialogs Vidzemē 2016”, šādā veidā gūstot finansējumu savas idejas realizācijai.

Projekta “Esiet sveicināti! Gamardžoba!” mērķis ir dot iespēju Vidzemes teātra spēlētājiem un skatītājiem iepazīt gruzīnu teātra spēles īpatnības, atšķirīgo izteiksmes veidu, emocionalitāti, veidot izpratni par vispārcilvēcisko pārdzīvojumu vienotību atšķirīgās kultūrās un izpausmēs.

Līdz 30.janvārim Gulbenes kultūras centra 3.stāva gaitenī un mazajā zālē būs aplūkojama Sandras Dikmanes fotoizstāde “Saprast bez vārdiem”, kas vēsta par gruzīnu teātra spēles savdabību.

Šajā reizē sanākušie Gulbenes Tautas teātra režisores Inetas Krastiņas vadībā atskatījās uz starptautisko amatierteātru un pūtēju orķestru festivālu “Hepenings 2015”, kurā piedalījās Gruzijas amatierteātris no Bolnisi, kā arī saņēma informāciju par gatavošanos „Hepeningam 2017”.

Vairāk par projektu un izdevumu lasiet šeit.

Jāpiebilst, ka 2016.gada martā vizīte laikā Gruzijā starp Gulbenes novada pašvaldību un Bolnisi pašvaldību tika parakstīts nodomu protokols par sadarbību kultūras, izglītības, kultūrvēsturiskā mantojuma jautājumos. Savukārt starp Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju un Gruzijas Tautas un lietišķās mākslas muzeju tika parakstīts memorands par muzeju sadarbības paplašināšanu kultūras mantojuma, tautas tradīciju, tradicionālo prasmju pētniecībā, saglabāšanā un popularizēšanā. Bet Gulbenes Mākslas skolai veidojas sadarbība ar Telavi Mākslas skolu.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste