9. decembra vakarā Lizuma kultūras namā runāja tikai deja, jo uz sadejošanu bija pulcējušies 11 Gulbenes novada jauniešu, vidējās paaudzes un senioru tautisko deju kolektīvi:

Lizuma SDK “Ozoli”, Stāmerienas JDK “Poga”, Litenes JDK “Litenietis” (vadītāja Zaiga Mangusa), Lizuma JDK “Veiksme” (vadītāja Elita Dūte), Tirzas kultūras nama SDK “Avoti”, VPDK “Azanda” (vadītāja Iveta Eiduka), Litenes VPDK “Ratenieki” (vadītāja Dina Markova), Stāķu JDK “Zeija” (vadītāja Dace Freimane), Gulbenes JDK “Rūsiņš”, JDK “Zelta Rūsiņš”, SDK “Vērdiņš” (vadītāja Edīte Ķikuste).

Koncerts bija solis tuvāk lielākajam nākamā gada deju nozares notikumam – Dziesmu un deju svētku lieluzvedumam “Māras zeme” Rīgā. Novada kolektīvi raitā solī izdejoja 27 dejas, skatītājiem atrādot gan pavisam nesen iestudētas, gan iepriekš redzētas lieluzveduma repertuāra dejas.  Taču pārsteigumu skatītājiem sagādāja arī iepriekšējā sezonā iestudētās dejas, jo daļai deju pamainījies un uzlabots to muzikālais materiāls.

Iepazīties ar deju lieluzveduma “Māras zeme” koncepciju un repertuāru turpināsim arī nākošgad, kad dejotāji tiksies uz sadančiem 3. februārī Druvienas kultūras namā un 24. martā Gulbenes kultūras centrā. Taču pati nozīmīgākā diena kolektīviem un to vadītājiem būs 7. aprīlis, kad notiks Gulbenes deju apriņķa skate Gulbenes kultūras centrā.

Par lielisko vakara atmosfēru un uzņemšanu pateicība Lizuma kultūras nama vadītājai Elitai Dūtei.  Paldies par ieguldīto darbu kolektīvu vadītājām un visai kuplajai novada deju saimei!

Informē Dārta Dīvāne,
Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas konsultante kultūras jomā