pavedieniSagaidot Latvijas 100. dzimšanas dienu, Gulbenes novada bibliotēka organizē Gulbenes novada piederības spēli “Pavedieni”. Spēles ideja un mērķis ir aktīvā veidā, apceļojot Gulbenes novadu un pilsētu, iepazīstināt spēles dalībniekus ar novada kultūrvēsturiskajām vietām, būvēm, notikumiem, dabas objektiem un cilvēkiem.

Spēlē var piedalīties gan komandas, gan individuāli spēlētāji, un tai var reģistrēties jebkurā Gulbenes novada pagastu bibliotēkā un Gulbenes novada bibliotēkā. Spēle ilgs no 21.maija līdz 19.augustam, un to var uzsākt jebkurā laikā šajā periodā.

Katra komanda vai individuālais dalībnieks saņems spēles ceļvedi, kurā publicēti 100 uzdevumi. Katram pagastam ir 7 uzdevumi, savukārt pilsētai - 9. Uzdevumus var izpildīt, meklējot informāciju gan tradicionālos avotos, gan izmantojot elektroniskās meklēšanas iespējas, vai apmeklējot katru pagastu.

Katram pagastam un pilsētai spēlē ir divi īpaši uzdevumi:

  • puzles uzdevums, par kura izpildi spēlētāji saņems divus punktus;
  • izaicinājuma uzdevums, par kura izpildi spēlētāji saņems trīs punktus.

Īpaši spēlē aicinām iesaistīties ģimenes ar bērniem, jo tieši bērni, mūsuprāt, ir tie, kuriem visvairāk nepieciešams apzināties savu piederību mūsu novadam un Latvijai.

Uzdevumi sagādās gan jautrus, gan nopietnus brīžus spēlētājiem, jo būs jāpielieto gan matemātiskās, gan meklēšanas, gan erudīcijas prasmes. Spēles nolikums atrodams šeit.

Spēle “Pavedieni” tiek organizēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Liene Baranovska,
Gulbenes novada bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste