2.jūnijā Lielajā Ģildē ar tiešraidi Latvijas Radio programmā Klasika notika Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā sacentās 25 labākie pūtēju orķestri no visas Latvijas. Orķestru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija Guntis Kumačevs, Andris Vecumnieks, Timo Kotilainens (Timo Kotilainen, Somija), Daiņus Pavilonis (Dainius Pavilionis, Lietuva), Andreja Šolara (Andreja Šolar, Slovēnija). Kolektīvi sacentās trīs grūtības pakāpēs.

donats

Gulbenes novada konkursā pārstāvēja Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris (diriģents Donāts Veikšāns), startējot 3.grūtības pakāpes grupā. Ar D.Veikšāna vadīto orķestri varam lepoties no visas sirds, jo orķestris ieguva 1.vietu starp visiem 3.grupas kolektīviem!

Andris Vecumnieks, žūrijas priekšsēdētājs uzreiz pēc apbalvošanas teica: ”Ir gandarījums un patīkams nogurums - kā pēc labi padarīta darba. Vislielākais prieks man ir nevis par augstākās grūtības - 5. grupas - kolektīviem, bet tieši par 3. grupas kolektīviem – šie orķestri ir uz pareizā ceļa. Katrā ziņā, ik viens orķestris, kurš jebkurā Latvijas novadā eksistē ir kā kultūras zīme un mūsu identitātes izpausme. Jo vairāk orķestru, jo vairāk mēs varam būt lepni, ka mēs esam ne tikai dziedoša un dejojoša, bet arī spēlējoša tauta!”

Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestru sniegumu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos varēs dzirdēt koncertā Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīca 4. jūlijā (ieeja – bezmaksas) un pūtēju orķestru Dižkoncertā 6. jūlijā Esplanādē (ieeja – bezmaksas) un noslēguma koncertā “Zvaigžņu ceļā” 8. jūlijā.

Dārta Dīvāne,
Gulbenes novada domes konsultante kultūras jautājumos