banitis115Tradicionāli katru septembra pirmo sestdienu Gulbenē un Stāmerienā tiek svinēti Bānīša svētki. Šogad tie būs divtik īpaši, jo tiks atzīmēta ne tikai vēsturiskā šaursliežu vilciena „Gulbenes-Alūksnes” 115.jubileja, bet arī atklāts jauns izglītojošs un interaktīvs centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” Gulbenes dzelzceļa stacijā. Svētki sāksies Gulbenes dzelzceļa stacijā un turpināsies Stāmerienes stacijā, piedāvājot dažādas aktivitātes visai ģimenei. Noslēgumā būs lielā zaļumballe līdz rīta gaismai. Svētku programma Gulbenē un Stāmerienā.

Bānīša svētki pie Gulbenes dzelzceļā stacijas sāksies no plkst. 10:00, kad bērni tiek aicināti uz jautrām dziesmām un rotaļām kopā ar Čučumuižas rūķiem. Ikviens varēs piedalīties jautri izzinošā konkursā, iegūstot balvas, ko būs sarūpējuši Gulbenes novada mājražotāji. Koncertus sniegs A.Auzāns un A.Baltacis kopā ar grupu Dunduri. Ikviens varēs doties ekskursijā ar Gulbenes elektrovilcieniņu, iepazīstot pilsētu un tās vēsturiskos centrus, kā arī apskatīt depo un braukt ar rokas drezīnu, notiks suvenīru tirdzniecība un darbosies kafejnīca.

Plkst. 12:00 notiks Izglītojošā un interaktīvā centra “Dzelzceļš un Tvaiks” atklāšana Gulbenes dzelzceļa stacijā. Tas būs jauns, inovatīvs centrs, kurā ar vairāk nekā 20 dažādu interaktīvu ierīču palīdzību, varēs iepazīt tvaika dzelzceļa vēsturi, tehniskās jomas, drošību dzelzceļa tuvumā, pat kļūt par vilciena mašīnistu. Ikviens varēs būvēt sliežu ceļu, pārslēgt pārmijas, lai vilcieni nesaskrietos, kā arī iegūt biļeti uz sev izvēlētu galamērķi. Bānīša svētku laikā notiks iepazīšanas ar centru, bet darbu tas uzsāks jau nākamajā dienā, 2.septembrī, no plkst. 10:00.

Pie Stāmerienes stacijas no plkst. 12:00 notiks dzelzceļa lukturu izstādes atklāšana, Džuzepes Tomazi di Lampedūzas grāmatas “Gepards” prezentācija kopā ar apgādu “Jumava” un amatierteātri “Spēle”, kā arī modes skate un deju priekšnesumi. Koncertus sniegs vīru vokālais ansamblis “Harmonija Rīgai” un dziedātāji no “Balss burvis” un Stāmerienas pamatskolas. Bērni varēs piedalīties Bānīša dzimšanas dienas tortes gatavošanā, bet spēcīgākie varēs doties skrējienā apkārt Stāmerienas ezeram. Vakarā notiks lielā zaļumballe kopā ar grupu “Stradivari”. Dienas garumā laikā varēs baudīt amatnieku tirdziņa jautrību un rosību.

Lai svētkos varētu baudīt braucienu ar Bānīti no Gulbenes uz Alūksni, biļetes aicinām iegādāties jau laikus, sazinoties pa tālruni 20228884. Tā kā vietu skaits Bānītī ir ierobežots, svētku viesus no Gulbenes uz Stāmerienu nogādās arī bezmaksas autobusi, kas no Gulbenes dzelzceļa stacijas uz Stāmerienu dosies plkst. 13:00, bet no Stāmerienes stacijas uz Gulbeni – plkst. 18:00.

1.septembrī no Rīgas uz Gulbeni kursēs arī vilciens. Tā atiešanas laiks no Rīgas centrālās stacijas būs plkst. 08:03 (ienāk Gulbenē plkst. 11:27), bet no Gulbenes dzelzceļa stacijas aties plkst. 18:30 (Rīgā ienāk plkst. 21:56).

Aicinām ikvienu izbaudīt Bānīša 115. dzimšanas dienu Gulbenē un Stāmerienā, piedaloties dažādās aktivitātēs, iepazīstot jauno Izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks”, baudot koncertus un priekšnesumus, kā arī lustējot nakts ballē.

Bānīša svētku organizatori vēlas informēt, ka pasākums tiks filmēts un fotografēts, un materiāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām.