Iesīkstējis, garlaicīgs un drūms bibliotekārs nav piemērots apzīmējums Gulbenes novada bibliotēkas darbiniekiem. Viņi ir aktīvi savā darbībā un motivēti nestāvēt uz vietas izaugsmē. Tiklīdz redz iespējas kādam kopīgam sportiskam izaicinājumam, tā nešauboties šņorē sporta apavus un pucē kroņus, lai parādītu sevi no labākās puses arī šādi!

Izdzirdot par Rīgas triatlona ietvaros organizēto bibliotēku triatlona kausa izcīņu stafetes distancē, bija skaidrs, ka viņiem ir jāpierāda sev un citiem, ka intelektuālā bagāža iet roku rokā ar nemitīgu garīgu un fizisku kustību. Protams, var atrunāties ar laika, spēka un motivācijas trūkumu, bet daudzreiz ir pierādījies, ka tieši darot rodas gan laiks, gan spēks, gan motivācija.

12.augusts bija lielā diena Gulbenes novada bibliotēkas komandai „Gulbīti, gulbīti, kustini prātiņu”. Rīgas triatlonā komandas dalībnieki distancē veica 750m peldot (Māris Baranovskis), 20km braucot ar velosipēdu (Alvis Makejevs), 5km skrienot (Liene Baranovska). Savu atbalstītāju iedvesmoti, Gulbenes novada bibliotēkas komandas dalībnieki veica distanci godam, tajā pavadot 1h 20min 21s. Līdztekus Gulbenes novada bibliotēkas komandai, sacensībām tika pieteiktas vēl 8 komandas, viena no tām - Latvijas Nacionālās bibliotēkas komanda. Rīgas triatlons tika translēts LMT straumē, kā arī TV kanālā Sportacentrs.com, kur uzmanība tika pievērsta arī Gulbenes novada bibliotēkas komandai, pieminot tās lielo apņēmību startēt triatlona sacensībās. Neviltots bija gulbeniešu prieks, ierindojoties 4.vietā, apsteidzot savus galvenos konkurentus no Latvijas Nacionālās bibliotēkas.

Liene Baranovska,
Gulbenes novada bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciāliste