andrisb27.septembrī plkst. 16.00 projekta “Zudušās industrijas” ietvaros Gulbenes novada bibliotēka aicina uz tikšanos ar Latvijas Industriālā mantojuma fonda pārstāvi Andri Biedriņu, kurš stāstīs par fonda darbību, industriālā mantojuma apzināšanu, cilvēku iesaisti un izglītošanu šajā jomā. Būs iespēja izzināt tieši Gulbenes industriālā mantojuma situāciju lietpratēju skatījumā, kā arī runāsim par šobrīd notiekošo Industriālā tūrisma tūri Vidzemē.

2001.gada 12. oktobrī dibinātais Latvijas Industriālā mantojuma fonds (LIMF) izveidots industriālā mantojuma - Latvijas rūpniecības, satiksmes ceļu un transporta, kā arī citu tehnikas un zinātnes vēsturisko objektu apzināšanai, izpētei un popularizēšanai ar mērķi tos saglabāt, rodot šiem objektiem pielietojumu kultūras, tūrisma vai saimnieciskā apritē. LIMF apvieno speciālistus un interesentus tehnikas vēsturē, tāpēc fonda līdzdarbinieku galveno kontingentu veido Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēki, tehnisko muzeju darbinieki, kā arī pieminekļu aizsardzības un restaurācijas speciālisti.

LIMF kopā ar Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un citām institūcijām ir izdevis vairākas grāmatas par Latvijas industriālo mantojumu. Tai skaitā 2008.gadā T. Altberga un A. Biedriņa grāmata „Vidzemes Bānītis”.

2018.gada septembrī un oktobrī sadarbībā ar partneriem Latvijā un Igaunijā LIMF piedalās Industriālā mantojuma tūres Vidzemē veidošanā. Tūres ietvaros piecas nedēļas nogales septembrī un oktobrī apmeklētājiem būs pieejami unikāli industriālā mantojuma objekti Igaunijā un Latvijā. Daži no tiem ikdienā apmeklētājiem nav pieejami.

Pasākumu atbalsta: VKKF