Iespaidīgās un skatītāju uzrunājošās fotogrāfijas sniedz priekštatu par Svalbāras arhipelāga pasakainajām ainavām un skarbās ziemeļu dabas vareno skaistumu. Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā no 25. janvāra līdz 20. martam apskatāma Sandras Eglītes fotogrāfiju izstāde “PUSNAKTS SAULES ZEME SVĀLBARA”.
Fotogrāfijas tapušas trīs ceļojumu laikā (2004, 2006, 2011). Ceļojumi notikuši vasarā, ap Jāņiem, kad arhipelāgā ir polārā diena un saule nekad nenoriet tas ļāvis uzņemt fotogrāfijas jebkurā laikā, arī naktī.

SANDRA EGLIITE FOTO page 001
Kā norāda autore, ziemeļu gaisma ir īpaša, tādēļ ūdens, zemes, ledus un debess ainavas pārsteidz ar neiedomājamu krāsu dažādību.
Protams, būtu grūti iedomāties, ka dzīvo, daudzveidīgo un mūžam mainīgo brīnumaino dabu vispār ir iespējams reproducēt attēlā. Visvairāk interesējošās tēmas ir daba un auto-moto (īpaši klasiskie un īpaši detaļas, kas veido savdabīgus tēlus, ritmus un akcentus). Mana dzīve izveidojusies ciešā saistībā ar Skandināviju. Tur arī dzima ideja ziemeļu projektam par Svalbard Svālbaras salu arhipelāgu netālu no Ziemeļpola.
2014. gadā tika izveidota ceļojošas ziemeļu izstādes- Pusnakts saules zeme Svālbara, kas pabijusi Strenču novada svētkos un Mencendorfa namā Rīgā, 2015. g.- Saldus mākslas skolā, 2016.g. - Valmieras muzeja Izstāžu zālē, 2017. g.- L. Rezevskas skulptūru muzejā Kuldīgā, Ziemeļvalstu dienās Liepājā. 2018. gada novembrī, decembrī Jelgavas Mākslas skolā.
Ja arī Tevi saista Arktika un vēlies piedalīties izstādē, tad nes vai sūti savu zīmējumu, gleznojumu, akvareli, kolāžu, dzejoli vai jebkuras citas plakanas tehnikas darbu uz muzeju ar norādi SVALBARD. Neaizmirsti uzrakstīt savu vārdu, uzvārdu, vecumu un adresi vai tel.nr. Interesantākie darbi ceļos līdzi izstādei.

Izstāde apskatāma līdz 20. martam