16.jūlijā Vecgulbenes muižā norisinās Latviešu Bibliotekāru biedrības (LBB) 22. saiets “Radošā tūre Vidzemes bibliotēku stiprināšanai”, kas notiks divas dienas – 16. un 17. jūlijā.

Pirmo konferences dienu atklāja Olga Kronenberga, LBB Vidzemes nodaļas priekšsēdētāja, Māra Jēkabsone, LBB valdes priekšsēdētāja, Normunds Audzišs – Gulbenes novada domes priekšsēdētājs, kā arī Antra Sprudzāne – Gulbenes novada bibliotēkas direktore. Pēc iedvesmojošām atklāšanas runām, programmas pirmajā dienā bija sarunas ar Martu Selecku un Gustavu Terzenu, teātra zinātnieku Jāni Siliņu. Pēcpusdienā iedvesmojošu sarunu tūri sniedza Kristīne Om Shante. Dienas noslēdzošajā daļā bija gan atpūtas tūre, gan arī dažādas izkustēšanās aktivitātes un dejas tūre: ”Cauri gadsimtiem”, kuru vadīja horeogrāfe Guna Ezermale.

Rītdien, 17.jūlijā, notiks dažādas meistarklases, kuru norises vietas būs Gulbenes muzejs, klēts un muiža. Dienas pirmajā daļā būs saruna par informācijas un komunikācijas platformu izmantošanu bibliotēku darbā, kuru vadīs Madonas bibliotēkas galvenā bibliotekāre Daiga Puķīte. Kopumā trešdien notiks 3 meistarklases. Viena no tām būs “Vidzemes literātu devums un grāmatu blogi kā resurss literatūras popularizēšanā”, kuru vadīs literāts Vilis Kasims. Nākamo meistarklasi vadīs Dzintra Līce – “Paaudžu sadarbība sabiedrības iesaistīšanā lokālās kultūrvides veidošanā”, bet trešā meistarklase “Nepieciešamās prasmes publiskajā runā, organizējot un vadot kultūras pasākumus”, kuru vadīs teātra pedagoģe Ligita Smildziņa. Kā konferences noslēdzošā daļa būs Gulbenes novada bibliotēkas apmeklējums.

Egita Garā