Gulbenes pilsētas svētku laikā, 27. jūlijā plkst. 17:00, uz pieredzes stāstu un sarunu vakaru “Ar pasaules pieredzi Gulbenē” aicina biedrība "Ar pasaules pieredzi Latvijā".

pieredze

Latvijā nereti joprojām pastāv uzskats, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji aizbrauc no Latvijas, lai dotos strādāt vai mācīties uz ārzemēm, taču Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati, rāda, ka izceļojošo skaits pēdējos gados samazinās, un arvien vairāk cilvēku atgriežas jeb remigrē uz Latviju, negatīvajam migrācijas saldo samazinoties. Cilvēki remigrē ne tikai uz Rīgu vai Pierīgu, bet arī uz reģionu pilsētām, to vidū, arī uz Gulbeni un Gulbenes novadu, un tieši Gulbenes svētku ietvaros vairāki gulbenieši un novadnieki ir piekrituši dalīties ar savu pieredzes stāstu  par došanos ārpus Latvijas, pieredzes un atziņu gūšanu tur, kā arī veiksmīgu atgriešanos vai pārcelšanos mājup.

Pasākumā dzirdēsiet stāstus no mūziķa, biškopja un ilggadēja uzņēmumu vadītāja vienā personā - Aināra Dekšņa, uzņēmējas Paulas- Leites Berģes un Gulbenes jauniešu centra "Bāze"  jauniešiem. Ainārs Deksnis ir mācījies Kanādā un vairākas reizes devies strādāt uz Norvēģiju, bet šobrīd atgriezies savās dzimtas mājās, darbojas Gulbenes pašvaldībā un nedaudz nodarbojas ar biškopību un zemkopību. Arī Paula Leite- Berģe ir 5 gadus pavadījusi Īrijā, kur studēja, strādāja un intensīvi apguva angļu valodu, bet pēc tam nolēma atgriezties Latvijā un šobrīd veiksmīgi darbojas daudzdzīvokļu namu pārvaldības un apsaimniekošanas jomā un ir aktīva Gulbenes novada iedzīvotāja un patriote.  Tāpat arī ar savu emocijām, piedzīvojumiem un atziņām dalīsies Gulbenes novada jauniešu centra "Bāze" jaunieši, kas šī gada jūnijā piedalījās starptautiskā jauniešu apmaiņas projektā Itālijā.  Pasākumā ievadvārdus teiks biedrības "Ar pasaules pieredzi Latvijā" pārstāvji.

Biedrība ir remigrantu kustība, kas apvieno  tos, kas atgriezušies vai pārcēlušies uz dzīvi Latvijā vai vēlas to darīt, kā arī visus darbīgos un uzņēmīgos, kas strādā, lai mums visiem Latvijā ietu labāk. Jau vairāk kā 2 gadus pieredzes stāstu vakari ik mēnesi norisinās Rīgā, taču ir aizsākta tradīcija viesoties arī reģionu pilsētās, lai sniegtu iespēju vietējiem remigrantiem satikties, apmainīties ar pieredzi, iepazīt jaunas profesionālās jomas un atrast līdzīgi domājošos.  Uz pasākumu tiek aicināti visi, kam interesē uzzināt interesantu pieredzi par dzīvi ārzemēs un izaicinājumiem, ar kuriem cilvēki saskārās dodoties prom, kā arī atgriežoties, kā arī visi tie, kuriem pašiem iespējams joprojām ir radi, draugi vai paziņas, kas šobrīd strādā un dzīvo ārzemēs, bet ir domājuši par vēlmi atgriezties Latvijā. Pasākums norisināsies viesmīlīgajās jaunatvērtās kultūrvietas “Siltumnīca” telpās, Skolas ielā 1b, un ieeja pasākumā - bez maksas.

Biedrība "Ar pasaules pieredzi Latvijā"