26.oktobrī Gulbenes kultūras centrā norisinājās Gulbenes novada dzimtsarakstu nodaļas organizēts svinīgs sarīkojums tām Gulbenes novada ģimenēm, kuras šogad atzīmē Dimanta vainaga, Dimanta, Smaragda un Zelta kāzas.

Foto: I.Žeigure

“Šogad mūsu novadā pavisam kopā ir 54 ģimenes, kuras atzīmē savas lielās kāzu jubilejas. 2 ģimenes Gulbenē un Stradu pagastā ieslēdz un rotā dimanta vainags, kas novijies 65 gadu garumā, savukārt 11 novada ģimenēm mūžs atmirdz dimantu – 60 gadu kopdzīves spožumā, 15 ģimenes piekrājušas 55 smaragda gadus, bet 26 ģimenes lepojas ar 50 kopīgi nodzīvotajiem zelta gadiem. Šogad pasākumā kultūras centrā klātienē varēja piedalīties 12 ģimenes,” stāsta Gulbenes novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vita Elsiņa.

Šāds pasākums jau ir kļuvis par skaistu tradīciju vairāku gadu garumā. Ierodoties uz sarīkojumu, katrs kāzu jubilāru pāris parakstās Gulbenes novada Ģimeņu tradīciju grāmatā, kam seko svinīgā daļa ar ģimeņu godināšanu, pasniedzot Gulbenes novada pašvaldības apsveikumu, naudas balvu un piemiņas “ābelīti”, kas ir Gulbenes novada stipras ģimenes simbols.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste