atsitiens2020.gada 18.janvārī Gulbenes kultūras centrā notika balvu pasniegšanas ceremonija “Gada atsitiens 2019”. Jau vairāk kā desmit gadus janvārī notiek pasākums, kurā Gulbenes novada iedzīvotājiem, tostarp, jauniešiem ir iespēja uzzināt “Gada atsitiena” nomināciju laureātus.

Pasākumā atskatāmies uz aizvadītā gada spilgtākajiem un aktuālākajiem notikumiem, procesiem, iedvesmojošiem cilvēkiem un jauniešiem, kā arī atklājumiem, kas bijuši svarīgi jauniešiem. Pirms pasākuma tiek veikta aptauja, kuru aizpildīt tiek lūgts jauniešiem, lai noskaidrotu viņu viedokli. Šajā gadā apkopojot aptaujas rezultātus piecās nominācijās – “Gada notikums”, “Gada atklājums”, “Gada projekts”, “Paraugs jauniešiem” un “Gada jaunietis/-e”, četri populārākie nominanti tika virzīti uz otro kārtu. Balsot par nominantiem 2.kārtā varēja autorizējoties ar sociālā tīkla ”Facebook” kontu.  Šis balsojums bija atklāts, ikviens tam varēja sekot līdzi un tikai vienreiz atdot savu balsi par izvēlēto nominantu pasākuma “Gada atsitiens 2019” galerijās, spiežot “Like”. Nomināciju laureāti bija tie, kuri saņēma visvairāk “Like” vai ar kādu citu emociju zīmi atdoto balsi.

Šogad pasākums tika organizēts kā sarunu šovs, kurā piedalījās septiņi viesi. Sarunas laikā uzaicinātajiem viesiem tika uzdoti dažādi jautājumi, kas saistīti ar viņu profesiju, darbu, hobijiem un nomināciju, kurā bija jāpasniedz balva laureātiem. Katrs no viesiem izspēlēja vienu spēli kopā ar vakara vadītāju Arti - aktīvu Lejasciema pagasta jaunieti un Valteru - jauniešu centra “Bāze” jaunatnes darbinieku.

Balvas tika pasniegtas septiņās nominācijās – piecās jau iepriekš minētajās, kurās ikvienam bija iespēja izteikt savu viedokli un izvirzīt nominantus, taču divās nominācijās – “Gada plecs” un “Jaunietis jauniešu centrā” tika apbalvoti Gulbenes novada jaunatnes darbinieku izvirzītie nominanti. “Gada plecs” ir nominācija, kurā balva tiek pasniegta kādam cilvēkam, organizācijai, apvienībai, iestādei vai uzņēmumam, par sadarbību, atbalstu un palīdzību jaunatnes darbiniekiem. Nominācija – “Jaunietis jauniešu centrā” ir izveidota tikai šogad, ar mērķi izteikt atzinību un novērtējumu iepriekšējā gada aktīvākajiem jauniešiem jauniešu centros.

“Gada atsitiens 2019” nomināciju laureāti:

  • “Gada notikums” – Laumas Ozolas dokumentālās filmas “Trīs vīri. Leģendās vīti.” pirmizrāde,
  • “Gada atklājums” – Lokāls Siltumnīca,
  • “Gada projekts” – Stāmerienas pils jumta un fasādes atjaunošana un restaurācija, ekspozīcijas izveidošana par Stāmerienas pils vēsturi un Volfu dzimtu,
  • “Paraugs jauniešiem” – Atis Barinskis,
  • “Gada plecs” – grupa “Saburzīts bet solīds”,
  • “Jauniete jauniešu centrā “Bāze”” – Beāte Jundze,
  • “Jauniete jauniešu centrā “Pulss”” – Linda Ļapere,
  • “Jauniete jauniešu centrā “Ligzda”” – Justīne Sebre,
  • “Jaunietis jauniešu iniciatīvu centrā “B.u.M.s.”” – Arnolds Apsītis,
  • “Gada jaunietis” – Emīls Belte.

Pasākuma laikā muzikālo noformējumu nodrošināja grupa “Saburzīts bet solīds”. Pēc pasākuma oficiālās daļas notika ballīte Lokāls Siltumnīca telpās. Liels paldies visiem pasākuma tapšanā iesaistītajiem!

Lelde Bašķere,
Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze”
sabiedrisko attiecību speciāliste