Februāris ir mūsu dzimtās pilsētas dzimšanas dienas mēnesis. Jau pirms 92 gadiem, Gulbene ieguva pilsētas tiesības. Toreiz Gulbene noteikti nebija tāda kā tagad. Nebija tik daudz ielu, māju un cilvēku. Tas, kāda mūsu pilsēta ir tagad, ir daudzu gadu darbs. Taču ir interesanti šad tad palasīt kādu rakstu par vēsturi, par to kas notika pirms 10 vai 50 gadiem.

Domājot par nu jau tradicionālo konkursu “Atrodi Gulbenē”, kuru izsludina Gulbenes bērnu bibliotēka, šķita, ka diezgan daudz jau esam skolēniem likuši izpētīt – vecās ēkas, iestādes, notikumus. Esam gandarīti un priecīgi, ka bērni aizrautīgi iesaistījās konkursos divos iepriekšējos gados.

Šajā reizē uzmanības lokā ir Gulbenes ielas. Aicinām skolēnus no 5. līdz 9.klasei apvienoties nelielās komandās, pieteikties un doties izzinošos gājienos pa Gulbeni, un ne tikai. Iespējams, dalībnieku vecāki vēl atceras, kā Gulbenē ielas sauca padomju gados? Varu pačukstēt, ka tāds būs papilduzdevums – pameklēt rakstos – gan internetā, gan vecajos avīžu rakstos to, kā Gulbenes ielas sauca šajos gados. Viss pārējais ir noslēpums!

Piesakieties un esiet gatavi sākt darboties, jo garšīgas balvas garantētas!

atrodi gulbene

Otrs konkurss, kurā aicinām iesaistīties skolēnus no 1.-4.klasei izdomāja mūsu bibliotēkas galvenais kaķis – runcis Misiņš. Viņš vēl ļoti labi atceras 2016.gadu, kad mazie pirmklasnieki rakstīja stāstus un zīmēja zīmējumus stāstu konkursam Reiz runcis Misiņš…

Tie tik bija stāsti – runcis gan palaidņojās, gan palīdzēja, gan priecājās un makšķerēja, ciemojās un meklēja laimi, sarīkoja sniegavīru parādi, rakstīja grāmatu un šad tad spēlēja paslēpes ar mīļāko bibliotekāri. Tie ir tikai daži runča piedzīvojumi. Un viņam tie patika! Ir pagājuši četri gadi – mazie rakstītāji ir paaugušies un tiek aicināti iesaistīties konkursā Atrodi Gulbenē. Bet tie, kuri tikai uzsākuši skolas gaitas vai jau dažus gadus mācās skolā, tiek aicināti atkal iepriecināt runci Misiņu, uzrakstot stāstus. Šoreiz nosaukums Reiz runcis Misiņš Gulbenē…

Arī šajā reizē stāsts ir jāuzraksta uz A4 formāta lapas. Stāstam ir jāpievieno ilustrācija uz atsevišķas A4 formāta lapas. Stāstu var rakstīt arī ar roku. Stāstus runcis un bibliotekāres gaida līdz 22.februārim. Balvas būs labākajam stāstam un labākajam zīmējumam 1.-2.kl. grupā un 3.-4.kl. grupā.

Nu ko, mums šķiet, ka februāris ir atkal Gulbenes mēnesis. Skolēni var izkustēties, palauzīt galvu, patrenēt pirkstiņus un prātu. Un nav taisnība, ka Gulbenē nav ko darīt! Ir! Nāc uz bibliotēku!

reiz runcis

Solvita Lībere,
Gulbenes bērnu bibliotēkas vadītāja