Drukāt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir izdevis jaunu ceļvedi. Tā autors ir muzeja galvenā krājuma glabātājs, vēstures zinātņu doktors Mārtiņš Kuplais. Grāmatā izmantoti arī materiāli no Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja. Jaunā ceļveža atvēršanas svētki notika 2.oktobrī.

“Mārtiņš Kuplais ir viens no mūsu muzeja krājuma pētniekiem, ar kuru sadarbojamies jau kopš 2001./2002. gada ziemas. Mūsu muzeja materiāli izmantoti arī viņa iepriekšējās grāmatās. Gatavojot jauno Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ceļvedi, pētnieks interesējās gan par stikla fotonegatīviem (Vasiļjeva, Lēzera, Knoka foto), gan pastkartēm, tēma – lauku darbi, tirdzniecība, kāzas, bēres u.c.,” stāsta Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza.

Stikla fotonegatīvi ir muzeja vērtīgākā un interesantākā kolekcija. Tajā ir vairāk par 14 tūkstošiem vienību – plaši pārstāvēti ir novada teritorijā darbojušies fotogrāfi: Ferdinands Knoks, Rihards Apinītis, Eduards Vasiļjevs, Milda Bērziņa, Arvīds Burka, Olga Ozoliņa, Pēteris Lazdiņš, kā arī lizumnietis Alberts Lēzeris, kas kā fotogrāfs darbojās Abrenē un tās apkārtnē.

V.Vilde