pilsetas svetki web

Jau informējām, ka šogad plānotie Gulbenes novada svētki ir pārcelti uz 2021.gadu, tāpēc to vietā Gulbenes novada kultūras pārvalde 2020.gada 24.-26.jūlijā organizēs mazos Gulbenes pilsētas svētkus. Piedāvājam ieskatu provizoriskajā Gulbenes pilsētas svētku programmā, kas vēl tiks precizēta.

24.jūlijs / vakarpuse

Labiekārtotās Spārītes parka daļas atklāšana kopā ar ģitāras virtuozu Mārci Auziņu. Īpašu atmosfēru vakara pastaigām vai piknikam parkā radīs gaismu spēles kokos un mūzikas skaņas.

Šajā pašā vakarā plānota arī nakts velo orientēšanās ģimenēm.

25.jūlijs / diena un vakars

Tiks rīkots virtuālais skrējiens “Apskrien novadu”, kura galvenā doma ir visiem kopā sakrāt pēc iespējas vairāk kilometrus, lai noskaidrotu, cik reizes mēs varētu apskriet apkārt Gulbenes novadam, kura apkārtmērs ir 306 642,19 m. Katrs varēs izvēlēties sev piemērotāko distanci.

Šajā dienā Gulbenes centrālajā skvērā norisināsies arī tradicionālais “Zaļais tirdziņš”.

Lai arī ģimenēm ar bērniem netrūktu jautrības, svētku organizatori parūpēsies par brīvdabas orientēšanās spēlēm, kuru ietvaros būs jāmeklē objekti un jāpilda dažādi uzdevumi Gulbenē.

Tikmēr Spārītes parkā varēs fotografēties pie iedzīvotāju pašu iepriekš veidotiem foto objektiem – spārniem, kuru radīšana sāksies jau jūlijā sākumā.   

Vakarā pilsētā ir paredzēti trīs minikoncerti ar trīs mākslinieku dalību trīs dzīvojamo māju kvartālos – Skolas ielā, Nākotnes ielā un Gaitnieku ielā. Visos koncertos varēs baudīt Katō, Žorža Siksnas un Riga Reggae uzstāšanos. Daļa iedzīvotāju koncertus varēs vērot neizejot no mājas, bet pārējie – aicināti doties klausīties koncertu uz sev tuvāko kvartālu, līdzi ņemot sedziņu.

Arī šīs dienas vakarā pēc kvartālu koncertiem interesenti joprojām varēs doties un baudīt īpašo atmosfēru izgaismotajā Spārītes parkā. 

26.jūlijs / diena

Kapusvētki netiek atcelti – tie notiks 26.jūlijā Gulbenes vecajos kapos un Tanslavu kapos.

Minikoncertu norises vietas. Saulesbriļļu simbols kartē norāda konkrēto koncerta norises vietu attiecīgajā kvartālā.

Gaitnieku ielas kvartāls

Gaitnieku iela

Nākotnes ielas kvartāls

Nākotnes iela

Skolas ielas kvartāls

Skolas iela

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste