Šis gads, kad sākusies nometņu sezona, bijis citādāks ne tikai potenciālajiem nometņu dalībniekiem, bet arī organizatoriem. Nometņu rīkošanas tradīcija Druvienā aizsākusies 2010. gadā. Šovasar Druvienā būtu norisinājusies 11. vasaras nometne “Folkloras un latviskās dzīvesziņas nometne”.

Nometnes dalībniekiem bija iespēja piedalīties sietspiedes darbnīcā

Lai gan vēl aprīlī šķita, ka šis gads būs jāpiedzīvo bez nometnēm un bērnu čalām Druvienā, jūlijā tika izlemts par labu bērnu un jauniešu dienas nometnei “Pintiķu piedzīvojumi” nedēļas garumā. Nometnē piedalījās 26 dalībnieki.

Nedēļas laikā interesantā veidā tika izzināta Druvienas muižas vēsture, apgūtas jaunas amatu prasmes: koka darbi, metālkalšana, gleznošana, stikla apgleznošana, darbs ar tekstilijām. Tuvāk iepazīta dzīve un darbs laukos, popularizēts veselīgs un dabisks dzīvesveids, sekmēta jaunu dzīves prasmju veidošana. Tika noorganizēta izzinoša ekskursija uz Tirzas pagastu, attīstītas bērnu un jauniešu sadarbības prasmes, sekmēta bērnu un jauniešu lietderīga brīvā laika pavadīšana.

Nometne tika realizēta ar Gulbenes novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Tāpat arī cilvēku ieinteresētības dēļ tika organizēta kokļu izgatavošanas darbnīca, kas arī Druvienā norisinājās jau 11. gadu. Darbnīcā tika izgatavotas sešas unikālas kokles.

Vēlamies pateikties nometnes “Pintiķu piedzīvojumi” vadītājai Valdai Putenei, kokļu darbnīcas meistaram Viktoram Černoglazovam, dalībniekiem, skolotājiem, brīvprātīgajiem un Gulbenes novada pašvaldībai par iespēju arī šogad turpināt iesākto nometņu tradīciju Druvienā!

Vanda Jurita Bariņa,
Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrs