Projekta “Saieta laukuma izveide Rankas pagastā” radītā vide tika izmantota arī 2020. gadā. Kaut arī  ik pa laikam ir ierobežojumi  pasākumu organizēšanai, tomēr Saieta laukums ir iecienīta pastaigu vieta, lai būtu dabā, individuāli pastaigātos, uzturētos svaigā gaisā, nodarbotos ar sportiskām aktivitātēm.  

Rankas laukums

Saieta laukuma teritorija veiksmīgi tiek izmantota arī ziemas sportiskajām aktivitātēm  slēpojot, slidojot, nobraucienos no Kazu kalna uz Saieta laukuma teritoriju.

Savukārt pastaigas ar saviem četrkājainajiem mīluļiem iecienījuši vairāk Gaujasrēveļu un Rēveļu ciematu iedzīvotāji.

Individuālie tūristi apmeklē uzziņu karti par Rankas tūrisma objektiem un uzņēmumiem, lai veidotu savus individuālos maršrutus tālākam ceļojumam pa Gulbenes novadu vai Jaunpiebalgas pusi, baudot Saieta laukuma klusumu, pavarda siltumu, brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Arī 2021. gada janvārī turpinās ziemas sporta veidu klāstu papildināšana ar motorizētiem transportlīdzekļiem, kuru vadītāji uzkavējas Saieta laukumā, lai ieturētu individuālās maltītes un izjustu ziemas ceļotāja prieku, individuāli iepazīstoties ar barikāžu stāstiem, Rankas vēstures uzziņām, kas individuāli pieteiktas un sagatavotas ziemīgajai vides pieejamībai, ievērojot valstī noteiktās prasības.

D. Melberga,
Rankas pagasta kultūrvēsturiskā mantojuma centra vadītāja