Drukāt

LRN

1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Tā ir ļāvusi mūsu valstij sākt visu no sākuma, būt kā baltai lapai savas esamības priekšā, tāpēc pēdējos gados šajā dienā esam raduši svinēt “Baltā galdauta” svētkus. Tā kā šogad nav iespējams sanākt kopā šī notikuma atzīmēšanai, Gulbenes novada Kultūras pārvalde aicina apsēsties pie baltā svinību galda savās mājsaimniecībās, kā arī piedalīties aktivitātēs un izdzīvot muzikālās noskaņas, kas neparedz pulcēšanos, bet tomēr radīs kopības sajūtu visiem Gulbenes novada iedzīvotājiem pilsētā un pagastos.

Ar baltām domām, baltiem darbiem un sajūtām svētkus Gulbenes novada pilsētā un pagastos piepildīs noskaņu mūzika, būs iespēja pašiem izkrāsot savas pilsētas/pagastu kontūras, kas kā puzles gabaliņi veidos lielo Gulbenes novada kontūru, Alūksnes novada akcijas “Gaišie logi” ietvaros 4.maijā Gulbenes novada kultūras un tautas namos tiks iedegta balta gaisma, bet īpašais notikums būs mūzikas video, kura tapšanā iesaistījušies dažādu paaudžu iedzīvotāji no katra Gulbenes novada pagasta un pilsētas.

Latvijas neatkarības atjaunošanas dienai veltītās aktivitātes Gulbenes novadā

Akcija "Tie ir mūsu sapņi, mūsu krāsas, kurās savu dienu krāsojam!"

Akcijas ietvaros katrā Gulbenes novada pagastā un pilsētā iedzīvotājiem ir iespēja savas sajūtas izteikt krāsās, iekrāsojot ikdienu un labās domas savas pilsētas/pagastu kontūrās. Pēc tam šīs izkrāsotās kontūras tiks apvienotas kopīgā Gulbenes novada kontūrā, kas no 5.maija būs skatāma Gulbenes centrālajā skvērā.

Kontūru krāsošanas vietas:

Muzikāls video sveiciens “Kas kaitēja man dzīvoti”

Lai stiprinātu piederības sajūtu savam novadam, dažādu paaudžu Gulbenes novada iedzīvotāji apvienojušies unikāla muzikāla video sveiciena “Kas kaitēja man dzīvoti” tapšanā. Kopumā iesaistīti 14 dziedātāji, sākot no 1.klases audzēkņa līdz pat senioram, pārstāvot katru pagastu un pilsētu. Video sveiciens sevī ietver patriotisku vēstījumu, simbolisku mūsu novada dabas un spēcīgo cilvēku daudzināšanu.

Video sveiciens tiks publicēts 4.maijā šeit, Gulbenes novada pašvaldības mājaslapā, kā arī Gulbenes novada pašvaldības Youtube.com kanālā un sociālo mediju kontu profilos Facebook.com un Instagram.

Ar citām aktivitātēm, kas plānotas 1.-4.maijā, var iepazīties pasākumu kalendārā ŠEIT.