145 M KRĀSAINS 2021 mSpītējot pandēmijai, kas jau 2020.gadā izjauca plānus Vidzemes mākslinieku darbu izstādi “145 M VIRS JŪRAS LĪMEŅA” organizēt Gulbenē, šogad tā tiks realizēta jaunā digitālā formā. Izstādes tēma, kā iecerēts, paliek “PILSĒTA”, tā var tikt interpretēta visplašākajā veidā – kā vide, kā ideja, kā realitāte, kā portrets, kā notikums, kā sajūta, doma vai krāsa. Izstādes tēma ir veltījums pazīstamajam akvareļglezniecības meistaram Jānim Brektem, kuram 2020.gadā apritēja 100 gadi.

Cerībā, ka izstāde varēs notikt plānotajā laikā, daudzi mākslinieki uzsāka strādāt pie tās tēmas atklāsmes, tāpēc vēlamies saglabāt izstādes nosaukumu un tēmu, kas šogad iegūst papildu dimensiju, ko esam piedzīvojuši pandēmijas laikā.

Aicinām profesionālus māksliniekus, kuri dzīvo un strādā Vidzemes reģionā, pieteikties izstādei līdz 2021. gada 15.maijam (ieskaitot), aizpildot pieteikumu https://ej.uz/vidzemegulbene vai nosūtot pieteikuma anketu elektroniski uz e-pastu .

Izstāde tiks rīkota virtuāli. Darbi tiks eksponēti uz digitālas 3D platformas, kura veidota no Gulbenes pilsētas ainavu prototipiem. Izstādes platformā var tikt eksponēti glezniecības, grafikas, foto, datorgrafikas, video un autortehnikās veidoti darbi.

Katrs mākslinieks izstādei drīkst iesniegt 1 mākslas darbu vai 1 mākslas darbu ciklu līdz 4 darbiem, kas iesniegts augstas izšķirtspējas fotogrāfijas faila veidā. Darbu iesniegšana līdz 1.jūlijam – . Iesniegtajiem mākslas darbiem jābūt tapušiem laikā no 2019. līdz 2021. gadam (ieskaitot).

Izstādes atklāšana 2021. gada 1. augustā, attālināti atklājot mājaslapā www.145m-Gulbene.lv, iepazīstinot ar māksliniekiem un viņu darbiem. Izstāde norisināsies līdz 2021. gada 31. decembrim.

Vidzemes mākslinieku tikšanās kopīgā pavasara izstādē ir kļuvusi par iedvesmojošu tradīciju – Madona, Cēsis, Valmiera, Sigulda, Alūksne, Valka, Limbaži …. Un šogad būs GULBENE, maza pilsēta Vidzemes ziemeļaustrumos. Rīdzinieki saka, ka tālu, alūksnieši domā – tepat. Ģeogrāfi saka, ka 145 m virs jūras līmeņa, gulbenieši domā – kur tad jūra? Tomēr ūdens mums ir – Gulbenes novadā ir saskaitīti 98 ezeri, ezeriņi, upes un upītes. Gauja, kas mūsu pusē ir pavisam citāda nekā Cēsīs vai Siguldā, ir bijusi akvareļu meistara Jāņa Brektes iemīļota makšķerēšanas vieta. Suminot leģendārā meistara 100 gadu jubileju, atceroties viņa gleznotos Vecrīgas skatus, šī gada tēma ir “Pilsēta”. Dažiem tā ir PILS, dažiem – sēta, vēl kadam sajūta … Aicinām piedalīties!

Izstādi rīko Gulbenes novada Kultūras pārvalde sadarbībā ar Gulbenes Mākslas skolu. Konsultācijas par dalību izstādē vai darbu iesniegšanu:

  • Gulbenes novada Kultūras pārvaldes kontaktpersona Gundega Ķikuste (29350597);
  • Gulbenes Mākslas skolas kontaktpersona Sandra Dikmane (29477941).

Izstādes nolikums

Izstādes dalībnieku pieteikuma anketa

Dārta Vilne,
Gulbenes novada Kultūras pārvalde