Gulbenes muzeju nakts 2021

Muzeju nakts laikā, 15. maijā, no pulksten 22:00 līdz 24:00, aicinām baudīt ekspozīcijas “Divi Jūliji” iedvesmotas audiovizuālas noskaņas uz muzeja fasādes.

Muzeju nakts tēma šogad ir “robežas,” aicinot izcelt robežas kā kultūras mantojuma un robežu radīta kultūras mantojuma aspektus, robežvietas un robežu sadalīto mantojumu, kā arī pārrobežu mantojumu un robežu šķērsošanu kā mantojumu.

Zvaigžņu motīvs vieno visas pasaules kultūras un robežas. Zvaigzne ir kā dievišķās gaismas manifestācija tumsā un simboliski plaši izmantota pasaules tautu lietišķajā mākslā. Šogad Jūlija Madernieka un Jūlija Straumes iedvesmotā ekspozīcija un tās motīvi priecēs muzeju nakts dalībniekus ārtelpās – audiovizuālā projekcijā.

Aicinām visus apmeklētājus, atrodoties āra teritorijā, strikti ievērot distancēšanos un gadījumā, ja vienlaikus ir vairāk skatītāju, un kādu brīdi neizdodas ieturēt savstarpēju 2 metru distanci, jālieto sejas un deguna aizsegi.

Paldies Gulbenes kultūras centram un Igoram Vīcupam par atbalstu šīs noskaņas realizēšanā Vecgulbenes muižas parkā!

Ekspozīcijai “Divi Jūliji” veltīto video noskaņu pēc pulksten 22:00 varēsiet aplūkot mūsu youtube kanālā – saiti publicēsim arī mūsu Facebook un Instagram.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs