devesSilmači – ar lepnumu varam teikt, ka tie ir mūsējie! Kaut gan katram jau esot savas Skroderdienas, bet tikai mums ir īpašā vieta, kur pirms 120 gadiem dzīvoja Sila Mačš, Poruka radiniece un klibais skroderis, savukārt pirms 35 gadiem ar kopīgiem spēkiem un neatlaidību atjaunots Silmaču komplekss, izveidots muzejs un uzvesta pirmā Nacionālā teātra “Skroderdienas Silmačos” brīvdabas izrāde.

Par godu:

-Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” 120. jubilejai,

-Druvienas Silmaču kompleksa, Silmaču muzeja un pirmās brīvdabas izrādes 35. jubilejai,

-ar Silmačiem tuvāk iepazīsimies visa jūnija garumā, gan skatoties 1986.gada pirmā brīvdabas iestudējuma video ierakstu, gan atsaucot atmiņā Skroderdienu lugas noslēpumaino tapšanu, Silmaču kompleksa būvniecības gaitu, pašas izrādes fenomenu. Aplūkosim, kas un kā pa šiem 35 gadiem mainījies.

Jau no 6.jūnija Skroderdienas būs skatāmas zem zvaigžņotām debesīm. Silmaču maratonu atklās Tirzas pagasts, kuram bija īpaša loma 1986.gada izrādē, jo liela daļa Tirzas pašdarbnieku devās palīgā druvēniešiem. Savukārt krāšņs noslēgums paredzēts 23.jūnijā Druvienā.

Vienojošais vizuālais vides elements - vainags

Vainags - šo svētku galvenā rota, vienojošais elements Gulbenes novadā. Vainags, kuru var likt ne tikai galvā, bet ar to rotāt savu mājas vārdu, sētas stabus, svinību galdu utt.

Veido savu īpašo LĪGO vainagu akcijā "ES NOVIJU VAINADZIŅU" un dalies ar to, izmantojot mirkļabirku #rotāgulbenesnovadu.

Vainags var būt brīva interpretācija par tēmu – zāļu vai stilizēts, viens milzīgs vai vairāki mazi, pašu gatavots vai kādas iedzīvotāju grupas/iestādes kopīgi radīts u.tml.

Arī visi novada kultūras/tautas nami veidos savus īpašos Līgo vainagus - vides objektus.

1

2

Dārta Vilne, Gulbenes novada Kultūras pārvalde