Drukāt

21.janvārī plkst.14:00 pie Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja norisināsies 1991.gada barikāžu piemiņas pasākums.

Atceres brīdī uzrunas teiks Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks ģenerālmajors Juris Zeibārts un Zemessardzes 25.kājnieku bataljona komandiera pienākumu izpildītājs kapteinis Arnolds Mačs. Pasākumā uzstāsies Gulbenes novada valsts ģimnāzijas koris “Silver”, tiks iekurts simbolisks barikāžu ugunskurs un atklāta Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja krājuma fotoizstāde “Ne soli atpakaļ: 1991.gada janvāris”, ko varēs aplūkot tikai dažas dienas. Pēc pasākuma varēs cienāties ar zupu un tēju un kavēties atmiņās pie ugunskura.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs lūdz barikāžu dalībniekus uzticēt muzejam savas fotogrāfijas, kas atspoguļo barikāžu dienas Rīgā. Fotogrāfijas tiks izmantotas kopējas fotoizstādes veidošanai. Tās var iesniegt līdz 15.janvārim Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā. Fotogrāfijas pēc tam tiks atgrieztas atpakaļ īpašniekiem. Ja kādam nav iespējas fotoattēlus nogādāt līdz 15.janvārim, tad tos var ņemt līdzi arī uz 21.janvāra pasākumu.

16.janvārī plkst.15:00 Rīgā, Ķīpsalas hallē, norisināsies barikāžu atceres pasākums, uz kuru tiek aicināti barikāžu dalībnieki. Gulbenes novada dome organizēs transportu nokļūšanai uz pasākumu, ja būs interese. Pieteikšanās līdz 13.janvārim, zvanot 64474908, 26353797 vai vēršoties personīgi Gulbenes novada domes klientu apkalpošanas centrā (100.kab.). Izbraukšana plkst.12:00 no novada domes.

Vairāk par 1991.gada barikāžu 25.gadadienas atceres pasākumiem Rīgā lasiet barikades.lv.

Gulbenes novada skolās laikā no 4. līdz 18. janvārim notiek 1991.gada barikāžu laikam veltītas mācību stundas un atceres pasākumi.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste