Foto 11.martā Gulbenes novadā reģionālās darba vizītes ietvaros viesojās Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Šajā dienā viņš apmeklēja Galgauskas mācību teritoriju, iespējamo bataljona štāba izvietojuma vietu Jaungulbenes pagastā, Zemessardzes 25.kājinieku bataljona štābu Gulbenē, kā arī tikās ar Jaunsardzes reģionālo vadītāju un Gulbenes novada domes vadību – priekšsēdētāju Andri Apinīti, priekšsēdētāja vietnieku Andi Caunīti un izpilddirektori Gunu Šviku.

Sarunu gaitā tika apspriesti turpmākās sadarbības jautājumi un sniegta informācija par plānotajiem komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumiem Litenē un Gulbenē šā gada 14.jūnijā. Šogad aprit 75 gadi kopš 1941.gada notikumiem, kad svešumā izsūtīja tūkstošiem civiliedzīvotājus un veica represijas pret Latvijas armijas karavīriem.

R.Bergmanis uzteica mūsu zemessargu un jaunsargu darbu – tas tiek veikts atbildīgi un kvalitatīvi. Tiek izvērtēta iespēja pārdislocēt zemessardzes bataljona štābu uz Jaungulbeni, bijušās Jaungulbenes Profesionālās vidusskolas teritoriju, ko nepārņēma Gulbenes novada pašvaldība, tajā pašā laikā saglabājot esošā štāba mītni arī Gulbenē.

Kopā ar R.Bergmani domē viesojās Ārlietu ministrijas izpildsekretārs – brigādes ģenerālis Juris Kiukucāns, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Leonīds Kalniņš, Zemessardzes 2.novada komandieris – pulkvežleitnants Ervīns Kopeika, Zemessardzes 25.bataljona komandieris – pulkvežleitnants Normunds Baranovs un ministra padomnieki – Līga Krapāne un Andris Rozītis.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste