Litene Lai pieminētu 1941.gada 14.jūnija traģiskos vēstures notikumus, 14.jūnijā Gulbenes novadā risināsies vairāki pasākumi.
  • Plkst. 9:00 Litenes tautas namā notiks starptautiska konference “Okupācijas režīma represijas pret Baltijas valstu armiju virsniekiem”, kurā piedalīsies gan vēsturnieki no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas, gan NBS un zemessardzes pārstāvji, gan politiskai represēto apvienību vadītāji un pašvaldību darbinieki un citi interesenti. Pasākuma organizatori laipni aicina ikvienu iedzīvotāju piedalīties konferencē.
  • Plkst. 15:00 Gulbenes dzelzceļa stacijā notiks atceres pasākums, kas veltīts Komunistiskā genocīda upuru piemiņai. Dalību tajā apstiprinājis Aizsardzības ministrs R.Bergmanis. Pasākumu kuplinās koris "Tēvija" un vīru kopa “Vilki”. Pēc piemiņas brīža tiks nolikti ziedi, svecītes un gaisā palaisti baloni pie Gulbenes stacijas sliežu ceļiem.
  • Plkst. 16:30 piemiņas brīdis Litenes kapos.
  • Plkst. 18:00 visi ir laipni aicināti pulcēties Latvijas armijas karavīru nometnes vietā, Litenē, kur degs atmiņu ugunskurs, skanēs vīru kopas “Vilki” dziesmas, būs sarunas ar veterāniem, karavīriem un iedzīvotājiem.

Plānots, ka pēcpusdienas piemiņas pasākumos Litenē piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.