Logo Spartakiade  Jaunsardzes un informācijas centrs sadarbībā ar Gulbenes novada domi šogad aizsāk jaunu tradīciju, no 19. līdz 21. jūnijam Gulbenē organizējot 1. Vislatvijas Jaunsardzes spartakiādi.

Spartakiādē piedalīsies 450 jaunsargi vecumā no 12 līdz 19 gadiem, kuri 2015./2016. mācību gadā ir kārtojuši vispārējās fiziskās sagatavotības testu.

Spartakiādes mērķis ir veicināt fiziskās sagatavotības un sporta attīstību Jaunsardzē, noskaidrot labākās komandas un noteikt spēcīgākos sportistus no jaunsargu vidus.

19. jūnijā plkst. 19.35 sāksies spartakiādes dalībnieku gājiens no Gulbenes Kultūras centra uz pieminekli par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes locekļiem, kur notiks spartakiādes atklāšanas ceremonija. Spartakiādes dalībniekus sveiks Gulbenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Apinītis un Jaunsardzes un informācijas centra  direktors D. Kleins.

20. jūnijā jaunsargi kārtos vispārējās fiziskās sagatavotības testu. Viņiem būs jāizpilda tādas disciplīnas kā roku saliekšana un iztaisnošana, pievilkšanās pie vingrošanas stieņa, bumbiņas vai granātas mešana, sprints un kross.

21. jūnijā jaunsargi veiks spēka izturības testu, spēlēs strītbolu, volejbolu, minifutbolu, orientēsies un pārbaudīs spēkus vasaras biatlonā. Plkst. 19.00 Gulbenes sporta centra stadionā notiks spartakiādes noslēguma ceremonija un apbalvošana.

Vineta Žilinska,
Jaunsardzes un informācijas centra
Plānošanas un organizācijas departamenta
Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste.