16.jūnijā Gulbenes novada domē uz tikšanos ar Gulbenes novada domes priekšsēdētāju Andri Apinīti ieradās jauniešu delegācija no Moldovas, kas šonedēļ piedalās starptautiskā nometnē Gulbenē “Draudzības varavīksne”.

Moldova

Priekšsēdētājs viesus iepazīstināja ar Gulbenes novadu, pastāstīja par galvenajiem darbības virzieniem, kā arī uzklausīja viņu viedokli par šeit notiekošo nometni.

Tā kā Gulbenes novada domei kopā 2014.gada 6.novembra ir noslēgts sadarbības līgums ar Florešti pilsētu Moldovā, tika izteikts priekšlikums rīkot jauniešu apmaiņas, kopīgus sporta un kultūras pasākumus gan šeit Gulbenē, gan pie partneriem Moldovā.

Nometne “Draudzības varavīksne” Gulbenē notiek no 13. līdz 19.jūnijam. Tās ietvaros kopīgās kultūras un sporta aktivitātēs iesaistījušies vairāk nekā 30 pusaudži no Gulbenes vidusskolas, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas un Gulbenes novada pašvaldības sadarbības pilsētas Florešti Moldovā.

Diennakts nometne “Draudzības varavīksne” ir vērsta uz pusaudžu saturīgu brīvā laika pavadīšanu, dažādu valstu tautu deju kustību apgūšanu, sporta aktivitātēm un svešvalodu zināšu pilnveidošanu. Aktivitātes norisināsies Gulbenes vidusskolas telpās, kā arī ārpus tām.

Viesi no Moldovas tiks iepazīstināti ar Gulbenes novada Latvijas kultūrvēsturiskajām vietām un pilsētām, piemēram, Gulbenes-Alūksnes bānīti, Brīvības pieminekli Rīgā, Siguldu, Āraišu ezerpili un Cēsīm.

Aizvadītā gada vasarā līdzīga nometne norisinājās Moldovā, kad sadarbības partneri pie sevis nometnē uzņēma Gulbenes novada valsts ģimnāzijas deju kolektīvu "Rūsiņš".

Nometni finansē Gulbenes novada dome.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste