Drukāt
Logo Spartakiade Svētdien, 19. jūnijā, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis apmeklēs Gulbeni, kur piedalīsies pirmās Vislatvijas Jaunsardzes spartakiādes atklāšanas ceremonijā.

Spartakiādes dalībniekus sveiks aizsardzības ministrs R. Bergmanis, Gulbenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andris Apinītis un Jaunsardzes un informācijas centra direktors Druvis Kleins.

Pirmā Latvijas mēroga Jaunsardzes spartakiāde Gulbenē norisināsies no 19. līdz 21. jūnijam. Aizsākot jaunu tradīciju, to šogad organizē Jaunsardzes un informācijas centrs sadarbībā ar Gulbenes novada domi.

19. jūnijā, plkst. 19.35 pasākuma dalībnieki no Gulbenes Kultūras centra dosies gājienā uz spartakiādes atklāšanas vietu pie pieminekļa par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes locekļiem.

20. jūnijā jaunsargi kārtos vispārējās fiziskās sagatavotības testu. Viņiem būs jāizpilda tādas disciplīnas kā roku saliekšana un iztaisnošana, pievilkšanās pie vingrošanas stieņa, bumbiņas vai granātas mešana, sprints un kross.

21. jūnijā jaunsargi veiks spēka izturības testu, spēlēs strītbolu, volejbolu, minifutbolu, orientēsies un pārbaudīs spēkus vasaras biatlonā. Plkst. 19.00 Gulbenes sporta centra stadionā notiks spartakiādes noslēguma ceremonija un apbalvošana.

Spartakiādē piedalīsies 450 jaunsargi vecumā no 12 līdz 19 gadiem, kuri 2015./2016. mācību gadā ir kārtojuši vispārējās fiziskās sagatavotības testu.

Spartakiādes mērķis ir veicināt fiziskās sagatavotības un sporta attīstību Jaunsardzē, noskaidrot labākās komandas un noteikt spēcīgākos sportistus no jaunsargu vidus.

Vita Briže,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente