9.septembrī reģionālās vizītes ietvaros Gulbenes novadu apmeklēja Ministru prezidents Māris Kučinskis. Šajā reizē Gulbenes novada cilvēki saņēma Ministru prezidenta Pateicības rakstus par sasniegumiem izglītībā un sportā.

Jau kopš 2015.gada 1.janvāra Rankas pamatskola realizē neformālās izglītības tālmācības kursu 1.-4.klašu vecuma bērniem. Šādā veidā Gulbenes novada dome atbalsta ārzemēs dzīvojošo latviešu ģimenes, dodot iespēju izkopt un stiprināt latvisko dzīves ziņu.

Aktīvi šajā jomā darbojas Rankas pamatskolas skolotājas Laima Braše, Mārīte Braše un Aija Krēsliņa, kuras tika apbalvotas ar Ministru prezidenta Pateicības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu izglītības jomā, neatlaidīgu darbu un ārvalstu jauniešiem sniegto atbalstu latviešu valodas apguvē.

“Uzzinot to, ka Gulbenes novada pašvaldībā ir cilvēki, kas dara darbu, ko vajadzētu veikt valsts līmenī, vēlējos šos cilvēkus redzēt. Un kā gan savādāk es viņus varētu satikt, ja ne pateicoties viņiem par to darbu, kas ir izdarīts,” pedagogu apbalvošanas brīdī sacīja M.Kučinskis.

Gulbenes sporta centra apmeklējuma laikā Ministru prezidenta Pateicības rakstus par nozīmīgu ieguldījumu, veicinot jauniešu un bērnu sporta attīstību, saņēma sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” pārstāvji Aigars Cīrulis un Atis Jencītis.

Vēl šajā dienā premjerministrs ar uzņēmējiem, Gulbenes novada domes vadību, deputātiem un speciālistiem diskutēja par aktualitātēm un problēmām novadā un valstī kopumā. Tika vērsta uzmanība uz pedagogu atalgojuma sistēmu, skolēnu pārvadājumiem, pašvaldību savstarpējiem norēķiniem, kas saistīti ar skolēnu plūsmu, par projektiem, kuriem ir piesaistīti vai plānots piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus.

Vizītes laikā M.Kučinskis apmeklēja šobrīd rekonstrukcijas procesā esošo Gulbenes stadionu, Gulbenes dzelzceļa depo, uzņēmumus SIA “Rubate Metal” un SIA “NEMO”.

Dāvanā no pašvaldības Ministru prezidents saņēma Druvienā pītu grozu, kas pildīts ar Gulbenes novadā ražotu produkciju.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste