7.oktobrī Gulbenes novada pašvaldības pārstāvji devās uz Gulbenes stadionu, kur notika pēdējā tikšanās ar projekta “Gulbenes stadiona skrejceļa pārbūve” būvdarbu vadītāju un būvuzraugu pirms objekta nodošanas ekspluatācijā.

“Apsekojām visus vieglatlētikas sektorus, futbola laukumu un skrejceļu. Šobrīd visi būvdarbi ir beigušies. Protams, ka zālājs vēl nav kārtīgi ieaudzis, tam ir vajadzīgs laiks. Zālāju vēlreiz apsekosim pavasara beigās-jūnija sākumā. Plānots, ka pēc dažām dienām varēsim stadionu nodot ekspluatācijā un uzsākt dokumentācijas sakārtošanu,” informē Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Jānis Barinskis.

Aicinām iedzīvotājus neizmantot stadionu caurstaigāšanai! To iespējams apiet pa O.Kalpaka ielu, kur ir izbūvēta ietve ar veloceliņu. Tāpat informējam, ka pa jauno gumijas segumu būs atļauts pārvietoties tikai ar sporta apaviem. Saudzēsim un ar rūpību izturēsimies pret jaunuzklāto gumijas segumu!

Savukārt futbola laukumu varēs izmantot no nākamā gada 1.jūnija, jo vēl ir jāieaug zālājam.

Projekta rezultātā stadionā ir izbūvēti seši 400 metru un astoņi 100 metru skrejceļi. Abos stadiona galos atrados vieglatlētikas sektori. Gan zem skrejceļiem, gan sektoriem ir ieklāts gumijas sporta segums 5679,47m2 platībā. Izlīdzināts futbola laukums un iesēts jauns zāliens. Ir iebūvētas divas ūdens ņemšanas vietas futbola laukuma laistīšanai. Aiz futbola vārtiem izbūvēta noņemama aizsargtīkla konstrukcija bumbu tveršanai.

Starp futbola laukumu un skrejceļu izveidota zaļā zona, bet aiz skrejceļa – 2,5 metrus plats asfaltēts celiņš apkārt stadionam, kuru varēs izmantot arī skrituļotāji un rollerslēpotāji. Šobrīd gar tribīnēm celiņš ir nobruģēts, lai projekta nākamajā kārtā, kad remontēs tribīnes, nebūtu jādemontē asfalts. Bruģētie laukumi aizņem nepilnus 600m2.

Tā kā ir iekārtoti vairāki vieglatlētikas sektori, vietējie sportisti varēs attīstīt savus talantus un būs iespēja Gulbenē kvalitatīvi organizēt, piemēram, lodes grūšanas, vesera un diska mešanas, kārtslēkšanas, tāllēkšanas un trīssoļlēkšanas sacensības. Jāpiebilst, ka ir izbūvēts arī ūdens baseins, kas vajadzīgs, lai varētu noritēt šķēršļu skrējiens. Esošais stadiona apgaismojums papildināts ar trīs laternām un ir sakārtota ūdens novades sistēma.

Jāpiebilst, ka Gulbenes stadions tuvākajā apkārtnē ir vienīgais stadions ar 400 metru garu skrejceliņu.

Projekta kopējās izmaksas ir 755 971 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste