Ir uzsākts darbs pie Gulbenes vidusskolas internāta ēkas, kas atrodas Līkajā ielā 19A, 1.stāva pārbūves, fasādes siltināšanas un jumta seguma nomaiņas tehniskā projekta izstrādes. Šobrīd jau ir veikta tehniskā apsekošana un saskaņots telpu plānojums.

lik1610

Pēc projekta realizācijas 1.stāvs tiks pielāgots internāta vajadzībām, izbūvējot 6 istabiņas ar 15 gultasvietām, koplietošanas virtuvi, sanitārajiem mezgliem un atpūtas telpu. Savukārt nosiltinot fasādi un nomainot jumtu, ēka kļūs energoefektīvāka un vizuāli pievilcīgāka.

“Viena istabiņa, sanitārais mezgls un ieeja ēkā tiks pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tādējādi uzlabojot vides pieejamību. Izbūvēsim pandusu un nomainīsim ārdurvis. Tiks nomainīta arī apkures sistēma. 2. un 3.stāva istabiņās pie radiatoriem uzstādīsim individuālas siltuma regulēšanas ierīces,” informē Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Jānis Barinskis.

Kad tehniskais projekts tiks izstrādāts, Gulbenes novada dome uzsāks iepirkuma procedūru būvdarbu veikšanai, lai tos varētu uzsākt uzreiz pēc mācību gada beigām. Pašreiz tiek plānots, ka darbi varētu sākties nākamā gada jūnijā un ilgt līdz oktobrim.

Tehniskā projekta izstrādi veiks AS „Komunālprojekts” par 11774,00 eiro bez PVN. Šim nolūkam Gulbenes novada dome ņems aizņēmumu valsts kasē. Savukārt provizoriskās būvdarbu izmaksas ir 300 000 eiro. Konkrētas summas būs zināmas pēc iepirkuma procesa beigām. Būvniecības izmaksas 85% apmērā tiks segtas no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, savukārt 25% - pašvaldības līdzfinansējums.

2. un 3.stāva pārbūve internāta vajadzībām par pašvaldības budžeta līdzekļiem tika veikta jau 2013.gadā. Katrā no šiem stāviem ir piecas istabas ar trīs gultasvietām, koplietošanas virtuve ar sadzīves elektrotehniku, labierīcības, pieeja internetam un televīzijai. Savukārt istabiņas tika apmēbelētas ar Gulbenes „Rotari” kluba sarūpētajām mēbelēm.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste