Reģionālās vizītes ietvaros 25.jūlijā Gulbenē viesojās ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita. Viņa tikās ar Gulbenes novada domes priekšsēdētāju Andri Vējiņu un apmeklēja Gulbenes vēsturisko centru.

„Esam pagodināti, ka tik augsta līmeņa diplomātiskā sektora pārstāvji apmeklēja Gulbenes novadu. Šī bija iepazīšanās vizīte, kuras laikā vēstniece vēlējās uzzināt manu kā priekšsēdētāja un pašvaldības viedokli kopumā par plānoto turpmākajos četros gados – stratēģiskos mērķus un kā mēs tos grasāmies sasniegt. Apspriedām arī iedzīvotāju skaitu novadā, uzņēmējdarbības, izglītības, medicīnas nozares un nacionālos jautājumus. Savukārt pastaigas laikā pa Baltās pils un Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja teritoriju pastāstīju par Gulbenes vēsturisko centru, par šī objekta attīstību nākotnē. Pateicos iesaistītajiem novada darbiniekiem un Vecgulbenes muižas kolektīvam, kas palīdzēja nodrošināt veiksmīgu vizītes norisi,” informē Gulbenes novada domes priekšsēdētājas Andris Vējiņš.

Tikšanās laikā N.Petitai tika pasniegta mākslinieces-keramiķes Ingrīdas Magones darinātā vāze, kas tika atzinīgi novērtēta. Savukārt vēstniece Gulbenes novadam uzdāvināja grāmatu par Virdžīnijas štatu, ar ko viņai ir īpaša saikne.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste