18.augustā Alūksnē norisinājās Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 28.kongress, kura ietvaros tika lemts par LPS statūtu grozījumiem un piecu rezolūciju apstiprināšanu, tāpat tika pausts pašvaldību viedoklis par nodokļu reformu un tās ietekmi uz pašvaldību budžetiem, valdības sarunām ar pašvaldībām par valsts budžetu, par skolu tīkla optimizāciju, pagastu savienošanu ar novadu centriem, kā arī pausta attieksme pret Eiropas Padomes monitoringa vērtējumu par pašvaldību demokrātiju Latvijā.

lps kongress

Sanākušos ar savu klātbūtni un uzrunām pagodināja valsts augstākās amatpersonas - Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Ministru prezidents Māris Kučinskis un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards. Gulbenes novadu kongresā pārstāvēja domes priekšsēdētājs Andris Vējiņš un deputāti – Anatolijs Savickis un Normunds Mazūrs.

„Kongresa laikā norisinājās arī LPS priekšsēža vēlēšanas. Aizklātā balsošanā, vienbalsīgi (ar 172 balsīm) par jauno LPS priekšsēdi ievēlēts Gints Kaminskis. LPS līdzšinējais priekšsēdis Andris Jaunsleinis par savu aiziešanu paziņoja pirms gada. Viņš LPS vadīja 23 gadus. Gints Kaminskis ir Auces pilsētas, novada pašvaldības deputāts un domes priekšsēdētājs kopš 2001. gada. LPS priekšsēža Andra Jaunsleiņa vietnieks, kas pārstāv novadus un novadu apvienības vadītājs kopš 2013. gada. Jaunais LPS priekšsēdis ir arī Eiropas Savienības Reģionu komitejas loceklis un Latvijas delegācijas vadītāja vietnieks,” informē LPS padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Jana Bunkus.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste